Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 24 травня 2025
13:55

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Кілька десятків дніпропетровських католиків зустріли Різдво просто неба

Кілька десятків дніпропетровських католиків зустріли Різдво просто неба, на пр. Карла Маркса, під стінами наразі напівзруйнованої будівлі, збудованої наприкінці 19 століття як католицький костел.

Різдвяну месу, або, як її називають католики, пастирку, відслужили біля плакату з написом: «Богу — Боже! Поверніть храм!». Перед богослужінням віруючі, як вони самі розповідали, посиділи, за звичаєм, за спільною вечерею, де ділилися білим хлібом, куштували 12 пісних страв, складали один одному традиційні різдвяні привітання.

Як зазначали представники громади, наразі свої щоденні служби Божі вони провадять у невеличкій капличці, облаштованій у приватому будинку на вулиці Комсомольській. Що ж до справи про право власності на будівлю колишнього костелу, то вона зараз перебуває на розгляді в обласному Господарському суді. Паралельно, як поінформували католики, у Вищому господарському суді,в столиці, юридичний власник будівлі оскаржує судове рішення щодо накладення арешту на споруду.

Ось уже 15-те Різдво вони зустрічають просто неба, під стінами храму, однак, попри це, у переддень одного з найбільших християнських свят, їхні серця сповнені надіями на повернення святині і світлою радістю народженню Ісуса.

«Серце щемить, що ці стіни не можуть обігріти Дитятко Ісуса, захистити його від снігу та дощу, бо дах знищено. Але це наближає нас до тієї атмосфери — Ісус теж народився в холодній стайні, на сіні — наближає нас до Нього», — сказав в інтерв’ю журналістам представник католицької громади, брат Роман.
Довідка: Католицький костел Дніпропетровська, що є історичною пам'яткою міста, був збудований в 1887-90 роках.

Прокуратура Дніпропетровської області намагається повернути колишній будинок католицького костьолу з 1998 року, наполягаючи на незаконності його приватизації.

У 2001 році провадження в справі було припинено, але потім знову спрямовано на новий судовий розгляд. У Дніпропетровську офіційно зареєстровано близько 300 парафіян Римо-католицької церкви.
Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:


Странник  (26.12.07 21:01): Но с Вами я согласен. Журналист, должен быть спецом своего дела на первом плане! Відповісти | З цитатою
Сранник  (26.12.07 20:57): Yura. Спасибо. Как на меня, мне важен смысл, т: е. я буду читать даже между строк,пытаясь понять, что человек хотел сказать. А такие найдутся всегда,чтоб перевернуть в пустословие всё. Это не о Вас. Відповісти | З цитатою
yura  (26.12.07 14:08): сорри, говорил о грамотности, а сам лишний предлог вставил )))) Відповісти | З цитатою
yura  (26.12.07 14:01): Страннику. Да, на, грамотных людей, таких как Антон, к сожалению, еще много ;-)
И, надеюсь, будет еще больше. А журналист ОБЯЗАН писать грамотно. Так же, как врач ОБЯЗАН грамотно лечить. И мне, например, просто неприятно читать статью, пестрящую грамматическими и стилистическими ошибками. Я считаю, что это неуважение ко мне как к читателю. А смысл статьи, как видите, никто и не обсуждает. То есть ошибки автора отодвинули смысл на второй план. И это грустно.
Відповісти | З цитатою
Странник  (25.12.07 21:48): 123 Антону.Таких как вы будет ещё очень много. Для которых важен не смысл , а ошибки автора. Вам полезнее будет на данный момент почитать историю. А потом дальше можно продолжать с граматикой.С уважением к Вам, Странник. Відповісти | З цитатою
123  (25.12.07 21:31): Антон, "за обычаем" - это еще ничего. Но вот не знать, что по-русски Бога-сына зовут Иисус (с двумя И) - это совсем.
Ну "15-те Рождество" вместо "15-ое", "пастырка" вместо "пастирка".

Вот только претензии надо предъявлять не ИАА "Приднепровье", свои материалы они готовят на украинском языке, а редакторам и собственника город.дп.юа. Собственникам за то, что решили переводить украиноязычные материалы на русский, а редакторам - за незнание языков.
Відповісти | З цитатою
антон  (25.12.07 18:59): Аффтар статьи! На каком языке пишете? Если на русском, то "по обычаю"; если на украинском - "за звичаєм". "За обычаем" - это по-олбански. (На всякий случай и обращаюсь к вам на олбанском - вдруг вы по-другому не понимаете...) Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
10
грн. вартість проїзду в електротранспорті та метрополітені з січня 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті