Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 19 декабря 2024
20:21

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Віктор Тараненко: від художника до чиновника

Віктор Тараненко: від художника до чиновника
Віктор Тараненко з Широкого пройшов шлях від художника до завідуючого відділом культури Криворізького сільського райвиконкому. Чоловік також встиг написати чимало віршів та пісень та створив фольклорний ансамбль, який вже більше 10 років тішить шанувальників.

Начальник відділу кадрів Апостолівського будівельного управління запитав учорашнього випускника 10 класу з Широкого Віктора Тараненка:

— Що вмієш робити?

— Малювати, — швидко відповів юнак.

— Значить, приймаємо тебе — будеш малярем. — А за якусь мить перепитав: — Малювати, кажеш? А ну покажи!

Коли ж за хвилину під вправними рухами Віктора почали з’являтися риси обличчя посадовця, той задоволено кивнув головою:

— Працюватимеш художником!

Так Віктор Дмитрович вперше дізнався, що від улюбленої справи можна мати матеріальний зиск: на будівництві каналу Дніпро — Кривий Ріг, де він «писав» плакати та агітаційні лозунги, його перша зарплата перевищила батькову — працівника гірничодобувної галузі. Сталося це у далекому 1958 році.

Потомствений широківчанин з сім’ї Тараненків виявився напрочуд творчою дитиною. З маленьких років навчився гарно малювати — портрети та пейзажі майже не відрізнялися від оригіналів; у старших класах навчався в Широківській музичній школі, досконало оволодівши грою на баяні. Тоді ж спробував себе як вокаліст, виконуючи на концертах учасників художньої самодіяльності власні пародії на відомі пісні. Земляки з задоволенням сприймали його творчість, нагороджуючи виступи Віктора Тараненка щирими і тривалими оплесками.

— Народу на концерти у будинок культури набивалося, немов оселедців у діжці, — пригадує Віктор Дмитрович. І пояснює: — Телевізорів та комп’ютерів тоді не було, професійні артисти не часто навідувалися у таку глибинку, як Широке. Дозвілля складалося лише з демонстрації кінофільмів та виступів учасників художньої самодіяльності…

Ті юнацькі роки вплинули на його подальшу долю. Бо з професією художника розпрощався через, як каже, дискримінацію: побачивши його хист, роботою почали завантажувати, а зарплату зрізали через брак відповідної освіти. То ж коли запропонували посаду завідуючого сільським клубом у Новокурську, погодився без вагань. Практично відразу ж вступив на заочне навчання до культосвітнього технікуму, закінчивши його у 1964 році.

У сфері дозвілля Віктор Тараненко пройшов усі кар’єрні щаблі росту, котрі можна досягти на районному рівні: починав завідуючим сільським клубом, далі – завідуючий та художній керівник районного будинку культури, а завершив «службу» завідуючим відділу культури Криворізького сільського райвиконкому.

Кажуть, що творча натура не дуже придатна для чиновницької діяльності. Цієї тези притримується й Віктор Дмитрович. Бо із культурною «галуззю» два десятка років життя віддав роботі із дітьми: закінчивши Криворізький педагогічний інститут викладав школярам хімію, біологію, фізику, працю — заповзятого до роботи чоловіка навантажували «на повну»…

— Я залюбки возився з дітьми, — розповідав він. — Особливо любив уроки праці: там своїми руками можна було творити чудові речі, навчати цьому школярів — у дитинстві все сприймається безпосередньо, я б сказав, — гостріше…

…Коли Віктора Тараненка запросили на посаду завідуючого відділом листів та масової роботи у редакцію Широківської районної газети «Прапор Леніна», без вагань розпрощався з криворізькою «районкою» «Сільський трудівник». А вже наступного року на базі колективу Широківського районного відділення Держстраху організував жіночий вокальний ансамбль «Світанок».

— Не може моя душа існувати без пісні, та ще й гарно виконаної, — ділиться своїм кредо Віктор Дмитрович. — Чимало пісень я й сам написав…

Додам від себе: не лише слова написав, а й мелодії. Мабуть, якби зібрати всі написані Віктором Тараненком вірші, то не одна б збірка могла вийти. А пісні ж які гарні та задушевні! Звучать вони щиро й мелодійно, у народному стилі, не те що нинішні «хіти», котрі звучать по радіо та лунають з телевізора. «Хто їх тільки у ті «хіти» просуває?!», — не перестає дивуватися чоловік.

Працюючи в редакції районної газети, Тараненко умудрився створити у Широкому фольклорний ансамбль «Сусідоньки», котрому у 1994 році присвоєно звання «народний самодіяльний колектив». Активними й незмінними його учасниками протягом двох десятків років є Алла Устименко, Ганна Маслик, Віктор Трюхан, заслужений працівник культури України Дем’ян Книга, Олена Тараненко — дружина й права рука Віктора Дмитровича та інші любителі художньої самодіяльності.

…Дивлячись на міцну та ладну фігуру чоловіка, не скажеш, що він розміняв восьмий десяток років життя. Все воно пройшло у праці і творчому натхненні – кращої долі годі й бажати! Віктор Дмитрович Тараненко не скаржиться: якби можна було все почати спочатку — нічого б не змінив!

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
новых лифтов планируется установить в Днепре в 2024 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте