Південно-Африканська Республіка може бути корисною Україні у вирішенні паливно-енергетичних проблем. Про це під час візиту у Дніпропетровськ заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Південно-Африканської Республіки (ПАР) в Україні Ашраф Сентсо.
Під час зустрічі з президентом Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталієм Жмуренком Ашраф Сентсо заявив про готовність ПАР сприяти Україні у впровадженні енергозберігаючої технології виробництва дизпалива та бензину з вугілля.
Як повідомив Ашраф Сентсо, ПАР, як і Україна, має недостатні запаси нафти, однак не є залежною від імпорту, а вирішує цю проблему за рахунок багатих запасів енергетичного вугілля, використовуючи унікальну технологію, розроблену вченими ПАР.
Ашраф Сентсо повідомив, що в нього вже відбулися попередні зустрічі з цього приводу із владою Луганської та Донецької областей. З боку керівництва Луганської облдержадміністрації вже надійшла офіційна заява про готовність вести подальші переговори.
Як зазначили учасники зустрічі, не виключена можливість подібного співробітництва ПАР і з вугледобувними підприємствами Дніпропетровського регіону.
Довідка: Технологія виробництва рідкого палива з вугілля (синтез Фішера-Тропша) включає дві основні стадії: газифікацію вугілля з метою одержання синтез-газу (суміш моноксиду вуглецю й водню) і каталітичну переробку синтез-газу в рідкі вуглеводні. Можливість такого синтезу німецькі вчені Фішер і Тропш встановили ще в 1923 році. Процес Фішера-Тропша разом із прямою газифікацією вугілля в рідке паливо використовувався в нацистській Німеччині, що не мала власних джерел нафти й змушена була виробляти паливо для військової техніки з вугілля.
Після Другої світової війни виробництво рідкого палива з вугілля одержало розвиток у Південній Африці. Перша установка для виробництва рідкого палива була введена компанією Sasol в 1956 році. Синтез ведеться на кобальтових і залізних каталізаторах при температурі близько 200°С. Надалі в країні були введені ще кілька вдосконалених установок. У цей час ПАР залишається єдиною країною, що одержує рідкі вуглеводні таким способом. Залежно від умов процесу, можна одержувати бензин або дизельне паливо, а сировиною, крім вугілля, може служити природний газ.