Згідно з рішенням Дніпропетровської міської ради, в місті відтепер з’явиться ще дві пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили в постійній комісії міськради з питань містобудівництва, земельних відносин і охорони навколишнього середовища.
Зокрема, статуси пам’яток загальнодержавного значення отримали Ботанічний сад Дніпропетровського національного університету (разом з парком імені Юрія Гагаріна) і Центральний парк культури і відпочинку ім. Т. Г.Шевченка як пам’ятка садово-паркового мистецтва XVIII століття, на території якого розташовані витвори монументального мистецтва, зоозона і рекреаційна зона.
Крім того, рішенням міськради статусу парків та зон відпочинку місцевого значення набули ще 10 територій у Дніпропетровську, серед яких найбільше — у Жовтневому районі: Севастопольський парк, Монастирський острів, Парк ім. Володі Дубиніна, Сквер ім. Галини Андрусенко.
Статус пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення тепер також мають Молодіжний парк дозвілля та відпочинку ім. В.І.Леніна та Паркова зона «Кар'єр» на житловому масиві Красний Камінь (Ленінський район), Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби (Кіровський район), Парк ім. Богдана Хмельницького (Бабушкінський район) і найбільший за площею — Міський громадський ландшафтний заказник «Лівобережний» (Амур-Нижньодніпровський район), що займає понад 164 гектари землі.
Як повідомляло інформагентство «Придніпров’я», 21 вересня 2005 року Дніпропетровська міська рада затвердила перелік земельних ділянок на території обласного центру, які не підлягають забудові. До переліку територій, на яких забороняється будівництво будь-яких об’єктів, увійшло понад 50 «зелених» зон в усіх восьми районах міста.
Найбільше ділянок, які не підлягають забудові (13), визначено в Жовтневому районі Дніпропетровська, причому дев’ять із них — у районі житлового масиву «Перемога», у тому числі цілий Бульвар Слави.