Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 30 марта 2025
19:57

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Какую красоту создавали гончары нашего края в конце 19-го века

|«« «« »» »»|

Крупное гончарное производство до Октябрьского переворота существовало в присамарском селе Васильевка Новомосковского уезда нашей губернии.

Их изделия были утонченными и прекрасными. Они пользовались огромным спросом на ярмарках не только в Екатеринославской губернии, но и в других регионах.

Сейчас от этого производства остались только воспоминания. А также шедевры гончарного искусства, которые сохранились в музеях и частных коллекциях.

Но, возможно, после наступления мирных времен центр гончарства в Васильевке смогут возродить, и он станет туристическим центром.

Такими мечтами и прекрасными фотографиями изделий васильевских гончаров в группе Рідна Новостепанівка (Цікавинки з історії Новомосковського краю) поделился исследователь истории нашего края Игорь Лысенко:

«В кінці 19 століття Попаснянська волость Новомосковського повіту славилась своїми гончарами. Особливо це ремесло було розвинуте в присамарському селі Василівка.

Деякі вироби збереглись і до нашого часу.

В мирні часи можна спробувати відродити осередок місцевого гончарства і перетворити його в справжній туристичний магніт нашого краю.

А ось ще - колекція старовинних розмальованих мисок.

Була придбана на початку 1900-х років під час етнографічної експедиції по селам Новомосковського повіту.

Відомо, що в присамарському селі Василівка існувало велике гончарне виробництво, цілком можливо, що частина цієї колекції родом з цього мальовничого села.

Миски користувались великим попитом на ярмарках Новомосковська та Перещепиного.

Сподіваюсь, що ця колекція візерунків стане в нагоді в майбутньому. Можливо місцеві громади будуть займатись розвитком туризму і захочуть відродити місцевий гончарний промисел.

Колекція зберігається в російському етнографічному музеї».

Фото со страницы группы Рідна Новостепанівка (Цікавинки з історії Новомосковського краю)

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
лет Свято-Успенскому собору

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте