Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Вт, 13 травня 2025
19:19

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Від дитячого одягу до військової амуніції: історія релокації підприємства та масштабування бізнесу у Дніпрі

Від дитячого одягу до військової амуніції: історія релокації  підприємства та масштабування бізнесу у Дніпрі

Із початком повномасштабного вторгнення рф Дніпро прийняв понад півтори тисячі підприємств, які змушені були залишити окуповані та прифронтові території. Одним із таких стало підприємство, яке переїхало з Лисичанська та змогло адаптуватися до нових умов, перекваліфікувавшись на пошиття військової амуніції.

«Ми не здалися після першої евакуації, бо знали, що разом подолаємо всі труднощі. Через бойові дії ми втратили значну частину обладнання, але завдяки грантам і підтримці змогли придбати нове. Це значно пришвидшило нашу роботу. Зараз ми шиємо як військову амуніцію, так і дитячий одяг», – розповідає співвласниця бізнесу Марія Косилкіна.

За словами власника бізнесу Дмитра Косилкіна, підприємство пройшло складний шлях відновлення. Спершу виробництво працювало у приміщенні друзів-підприємців, але через блекаути довелося шукати нову локацію.

«Міська рада запропонувала кілька варіантів для розміщення виробничих потужностей та організувала зустрічі з місцевими бізнесами. Це допомогло налагодити співпрацю та відновити виробництво. Ми почали шити плитоноски, тактичні пончо-намети та інші речі для військових. Навіть бійці приїжджали до нас і ділилися, що зручно, а що потребує доопрацювання. Це дозволило створити продукцію, яка відповідає потребам армії», – зазначає Дмитро.

Нині на підприємстві працюють як дніпряни, так і внутрішньо переміщені особи.

У 2023 році підприємство отримало гранти, які дали змогу відновити втрачене обладнання, розширити асортимент продукції та створити нові робочі місця. «Be Easy» активно бере участь у заходах, організованих міською радою.

«Ми активно співпрацюємо з Дніпровською міською радою, беремо участь у таких заходах, як проєкт «Dnipro & Relocate» у межах програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Нам надають інформаційну підтримку, запрошують на конференції, нетворкінги та вебінари. Це дуже допомагає розвивати бізнес у нових умовах», – підкреслює Дмитро Косилкін.

За час повномасштабного вторгнення до Дніпра за державною програмою релокації переїхало 60 підприємств. Найбільше — з Донецької та Запорізької областей.

«Загальна кількість релокованих підприємств у Дніпрі становить 1 514. За 11 місяців 2024 року до міського бюджету надійшло близько 3 мільйонів гривень від сплати єдиного податку. Ці підприємства займаються виробництвом для різних галузей, включно з легкою промисловістю та харчовими продуктами. Багато з них приїхали з Краматорська, Маріуполя, Харкова, Лисичанська та інших міст», – розповіла заступниця начальника управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ольга Мороз.

З листопада 2023 року в Дніпрі працює «Центр підтримки бізнесу» на базі «Прозорого офісу» (просп. Слобожанський, 8). Тут розташований перший муніципальний мініковоркінг.

«Від початку роботи Центру його послугами скористалися понад 250 підприємців та охочих відкрити власну справу. Вони отримали безкоштовні консультації з питань започаткування бізнесу, ведення фінансової діяльності та грантової підтримки», – додала Ольга Мороз.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
років будинку Дніпровського цирку

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті