Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 18 травня 2024
19:26

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

На ринках Дніпра сало подорожчало до 150-200 гривень за кіло

На ринках Дніпра сало подорожчало до 150-200 гривень за кіло

Національний український продукт – за ціною заморського делікатесу. На ринках Дніпра вартість сала підскочила до захмарних 150-200 гривень за кілограм. Стільки ж коштує м’ясо кроля, а індичка обійдеться навіть дешевше!

Якщо хочеш купити сало, шукати його треба на Центральному ринку, переконана пані Еліна. Вона цей продукт просто обожнює – в її холодильнику завжди можна знайти шматок, а то й не один. Тож і обирати його вміє, як ніхто інший.

Шукати, каже наша експертка, треба приватників, а не перекупників. Бо тих, хто сам тримає свинку, сало завжди найвищої якості. Таких помітно здалеку.

Під час вибору, розповідає Еліна, соромитись не потрібно – нюхати та куштувати сало – обов’язково! А ще – із собою мають бути сірники чи запальничка, аби підпалити шматок. Запах одразу ж вкаже, чиє це сало – кнура, або все ж свині.

З-поміж всього різноманіття, треба обирати гарні, рівні та цільні шматки, ділиться господиня.

Таке розкішне сало обійдеться аж 200 гривень за кілограм. Є й дешевші варіанти, але, звісно ж, вони й не такі привабливі: сало тонке та без м’ясних прошарків.

Попри високу вартість продукту, покупців біля прилавка – вистачає. Люди кажуть: хоч ціни кусаються, відмовлятися від сала не поспішають. У нього висока поживність і калорійність – саме те, що потрібно великій родині.

При цьому м’ясо на ринку коштує дешевше за сало – до 160 за кіло. Але цьому є логічне пояснення.

Вирощують свиней і в промислових умовах. Зараз ми на одному з таких підприємств. Тут чимале поголів’я і продають їх живою вагою.

Це підприємство – один з найпотужніших виробників свинини в Україні. Тут вирощують близько 75-и тисяч голів на рік, тобто виробляють майже 8 мільйонів кілограмів м’яса.

Керівники компанії кажуть: зараз ця галузь тваринництва переживає не найкращі часи. Останніми роками значно збільшилась конкуренція на світовому ринку – активно розвивається європейське та китайське свинарство.

Відтак, кажуть експерти, нині виробники роблять ставку саме на м’ясні породи свиней, адже їхнє вирощування обходиться значно дешевше.

Наразі в Україні свинини виробляють менше, ніж споживають. Близько 100 тисяч тонн на м’ясокомбінати везуть з-за кордону – і половина – це сало. Там це швидше побічний продукт, відтак і вартість значно нижча. В Європі ж в цілому м’ясо коштує менше – через значну підтримку галузі сільского господарства державою: дотації та звільнення від окремих видів податків.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Горожанин  (26.11.21 14:23): Хожу на Озерку постоянно ибо живу рядом. Торгующие мясом и салом на 99,9 % перекупы которые стоят десятилетиями и семейными династиями. Последние недели "лица" у продавцов в основном кислые в связи с отсутствием покупательского спроса. Поскольку торговля мясом идет плохо пытаются отбить деньги на сале. Кроме того сейчас в основном выращивают и забивают свинину мясных пород поэтому и эта ситуация может влиять на ценовую политику. как то так Відповісти | З цитатою
Жорик  (26.11.21 13:36): Раньше сало стоило треть цены хорошего мяся. Кому нужен этот нифига не полезный продукт по цене мясной вырезки - не понимаю... Відповісти | З цитатою
Грета Тунберг  (26.11.21 11:13): а я предупреждала, что коровы выделяя метан травят хрюшек, в итоге - дефицит сала... Відповісти | З цитатою
Синяя Птица  (26.11.21 10:43): Помница, на Тополях, дэсь у мынулому роци, на рынке дядьке в автивку, на який вин
приывиз сало з села, гранату замисть грошэй у конвэрти поклалы.. так шо не видать нам дармового сала, как своих ушей..
Відповісти | З цитатою
дніпро  (26.11.21 10:08): Дід Микола:
Не думав, що аж таке буде...
Не думала, що так ціни зростуть...
Не думав, що він нас так обдурить...
Не думала, що...

- Нешановані виборці Зе!
А навіщо вам голова?
Щоби в неї їсти?
Відповісти | З цитатою
местный  (26.11.21 10:06): На Озерке покупать у частников свежее мясо или сало? Это и при союзе было не просто сделать, а сейчас и подавно. Там давно своя мафия, которая все эти вопросы контролирует. Есть конечно вменяемые перекупы там с нормальной продукцией, но ценник у них совсем не такой как хотелось бы.
Давно уже скопляюсь на "деревянном" рынке, это тот который на амуре. Еще его амурским рынком рынком называют. Но он работает только по воскресеньям и только ранним утром там есть шанс купить продукты от хозяев отличного качества по очень хорошей цене.
Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
Кризис  (26.11.21 10:00): Чувствую, что скоро пан Шмыгаль нам скажет -"сос
ите у кого хотите" ...
Відповісти | З цитатою
Горожанка  (26.11.21 05:30): На Озерке цены невменяемые. Есть рынки попроще. Відповісти | З цитатою
Веган  (26.11.21 02:42): Чтобы не покупать продукт убиенного животного, не тратить захмарные деньги, станьте веганами. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 4
Синяя Птица  (25.11.21 23:51): Да бог с ним, с тем салом- нам бы воздуха свежего глоток да корку хл..ба.. Відповісти | З цитатою | Обговорення: 1
1 2
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
406
будинків ОСББ та ЖБК оновлені у Дніпрі у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті