Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ІСТОРІЯ МІСТА

Кам'яні баби

Історія Надпоріжжя – Придніпров’я (від перших людей до XVII cт.)


До 1990-го років зроблені воістину революційні знахідки, що дозволяють відповісти на багато запитань давньої історії.

Кіммерійці і Сармати - знахідки слідів поселень в Придніпров’ї


Кіммерійці і Сармати - знахідки слідів поселень в Придніпров’ї

Історія Монастирського острова


Монастырский остров - одно из самых романтических и привлекательных мест Днепропетровска. Само название "Монастырский" остров получил от якобы, существовавшего там византийского монастыря, основанного в IХ веке.

Наш край з давнiх часiв до XV ст.


Перші свідчення осілості людини на території сучасного міста належать до давньокам'яної доби - палеоліту. Близько 200 тис. років тому у глибокому яру поблизу Старих Кайдаків розташовувався тимчасовий табір первісних мисливців...

Каменные бабы в коллекции Днепропетровского исторического музея


Коллекция древних каменных изваяний, или "каменных баб", как их называют в народе, несомненно, относится к числу наиболее ярких и своеобразных собраний Днепропетровского исторического музея. Это одна из самых больших коллекций древней каменной пластики на Украине - 80 статуй!

Днепровские пороги (очерк)


Сейчас мало кто вспоминает про существование порогов на Днепре, а если помнит, то в связи с историей Запорожья. После постройки Днепрогэса сохранились лишь остатки последнего из порогов- Вольного. А когда-то многочисленные пороги надёжно перекрывали путь от Чёрного моря в глубь Украины...

Тайны Днепропетровских островов


Среди водной глади Днепра в пределах Днепропетровска расположены несколько островов. Только одни и сегодня возвышаются над водой, а другие 70 лет назад погрузились на дно реки.

Скифо-сарматы. Краткая история и мифология


Славянская империя скифов


Есть цивилизации, которым фатально не везет уже после их крушения. Исследователи просто-напросто фальсифицируют (по большей части) их историю, оказываясь в плену у ложных стереотипов. Одна из таких цивилизаций - Скифия...

Скифо-сарматская мифология


Тайны Мавринского майдана


Недалеко от города Павлограда (Днепропетровщина) по соседству с селом Маврино есть земляное сооружение - огромное, таинственное, непонятной конфигурации. С высоты дельтаплана оно представляет гигантский загадочный символ.

Имена Днепра


Названия реки Днепр на разных языках в разные эпохи, происхождение слова.

Гений места. Лоцманская столица


Лоцманская Каменка, или просто Лоц-Каменка. Сейчас это небольшое село на южной окраине Днепропетровска. В прошлом - центр уникальной полулегендарной профессии.

Речі говорять


Якім було життя наших далеких предків, що тисячі років тому населяли прибережжя старого Славутича?

Монастырский остров: одинокий дом над Днепром


Этот дом остался только на открытках начала ХХ века. Одинокий большой особняк на пустынном острове смотрится несколько странно. Тем более трудно представить, что этот дом был частью намного более масштабного проекта.

Візантійський монастир над порогами


За місцевою легендою, перший монастир у Надпорожжі з’явився незадовго до хрещення Русі. Його місце розташування прив’язується до Монастирського острова, що знаходиться в межах парку ім. Шевченка. Та чи правдива ця легенда?

Тайна древностей старого града


Утро. Я спешу попасть в лагерь археологической экспедиции до наступления полуденной жары. Добираться пришлось недолго. На маршрутном такси через проспект им. Газеты «Правда» миновала ж/м Северный и практически сразу попала в поселок им. Шевченко.

Пектораль з Товстої могили


Пектораль являє собою культову річ, що відображає світогляд скіфів, їхні космогонічні уявлення. Поле її поділене на три яруси: в нижньому — тварини, в середньому — рослинний світ, а верхній ярус зображає життя людей.

Дніпропетровськ: місто забутих міст


Дніпропетровськ — дивне місто. В офіційній версії його історії виводиться чітка «катеринославська» лінія. Усе, що відбувалося від «творіння світу» до 1776 року, скромно означається як «передісторія міста». А все, що відбувалося після 1776 року, відбувалося лише у Катеринославі (Дніпропетровську). Треба добряче зацікавитись минулим свого міста, аби зрозуміти, що серед міст України Дніпропетровськ вирізняється тим, що, зростаючи, поглинав не лише землю, хутори та села, але й інші — цілком сформовані і самодостатні — міста.

Чи загрожують Дніпропетровщині вулкани?


Останнім часом ми майже щодня чуємо про нові виверження вулканів, дивимося відеорепортажі, присвячені цим подіям, і навіть дізнаємося про стародавні пророцтва, які передвіщають, що кінець світу настане якраз тоді, коли почнуть прокидатися вулкани Землі.

Історія міста:

» Теми про місто:
- Архітектура
- Символіка міста і області
- Замітки про місто
- Історія міста
- Історичні карти
- Історія міського транспорту
- Відомі люди міста
- Історичний календар
- Місто по шматочках


copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті