21 лютого у Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького почала працювати виставка живопису «Жнива скорботи», присвячена жертвам Голодоморів в Україні.
Як стало відомо інформагентству «Придніпров’я», її автор — народний художник Федір Клименко — усе своє життя збирав документи та свідчення людей про цю сторінку української історії, сам пережив голод 1947-го.
Народний художник України розповідає, що обрав складну для живописного втілення тему невипадково. Чорний 33-ій забрав життя багатьох людей у його рідній Миколаївці на Новомосковщині, обох дідів, сусідів. Та й сам художник пам’ятає, як 10-тирічним хлопчиком ледь вижив в голодну весну 47-ого.
«Хотів відтворити ту обстановку, в якій була людина в той час. Все не вигадано, все це взято з життя. Під кожним полотном – куплет з мого вірша. «Ішла біда з торбиною по всій Україні, несла вона заплакані очі свої сині». Це як гімн Голодомору», — зазначив митець.
Усі 33 картини серії художник подарував історичному музеєві. Тепер вони мають розташуватися в окремій виставковій залі, присвяченій голодоморам та політичним репресіям на Придніпров’ї.
«Нашому музею пощастило, що є людина, яка зробила такий щедрий дарунок. Для нас ще важливо те, що ми тепер зможемо поєднати документальні матеріали та емоційний погляд на події нашої історії. Коли відвідувач прийде до музею і побачить документ, а поруч – відбиток його в творчості людини, це буде мати дуже великий емоційний вплив», – зазначила директор історичного музею імені Яворницького Надія Капустіна.
Полотна дніпропетровського художника з серії «Жнива скорботи» також матимуть можливість побачити люди в інших місцях: оригінали картин мандруватимуть музеями регіонів, а за кордон повезуть репродукції.
«Будуть виготовлені репродукції, які дадуть можливість ознайомитись в Україні і в діаспорі з цим надбанням. Побачивши раз можна відчути і зрозуміти більше, ніж вислухавши десятки промов», – сказав на відкритті експозиції заступник голови облдержадміністрації Євген Бородін.
Наразі автор виставки Федір Клименко працює над новим циклом — триптихом «Мадонни 20-го століття», який планує презентувати громадськості навесні. Ці картини, як має на меті художник, будуть подаровані Дніпропетровському художньому музеєві, де вже зберігається близько сотні робіт автора.
Довідка: Клименко Федір Максимович. Народився 22 травня 1937 р. у с. Миколаївка Дніпропетровської області. Художник-графік, живописець. Заслужений художник України (1988 р.) Член Спілки художників СРСР з 1965 р. Закінчив Дніпропетровське державне художнє училище в 1961 р., його вчителі за фахом — М. Погрібняк, О. Кукр, М. Боровський, М. Родзін. Бере участь у виставках з 1959 р. Твори зберігаються в художніх музеях Дніпропетровська, Чернігова, Київському музеї етнографії та інших, у багатьох приватних колекціях за кордоном.
После войны построен был металлургический комбинат в Рыбнице ( Молдавия) и туда поехало работать множество как и русских так и У краинцев ( большинство) Так молдаванам сейчас тоже надо их обьявить туристами...и вредителями Молдавской нации? А множество Украинцев работающих в Тюмени, Норильске а сейчас так строителями по все России это тоже туристы?
Говоришь ерунду......Это тяжкая работа....это тебе не на сопилке с трембитой играть)
Да и действительно с какой области была насильственная депортация млилионов русских? Бред... Відповісти | З цитатою
последне время стало модным у наших властей вбрасывать такую фишку о пригнанных ешелонах с русскими Но если миллионы а то и десяток милллионов русских сюда привезли то ткуда же их вывезли в массовом то порядке? насильно. Что-то нигде не видать статей и статистики о массовом выселении русских с каких то областей для депортации!!!!! на шахты Украины) Очередная утка наших националлистов. Хотя если вспомнить то все казаки на сечи были беглыми с России а мы поем гимн о том что мы козацького роду) Відповісти | З цитатою
kakie takie produkty iz Ukrainy v 1932-1933, 1947 na rynkah Anglii i Germanii? A tak nazyvaemaya molodaya respublika vela nezavisimuyu torgovlyu???
Відповісти | З цитатою