Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 24 травня 2025
12:05

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Як опікуються інвалідами

В області діє 23 «комітети доступності», які займаються створенням безбар’єрного простору» для інвалідів

23 комітети забезпечують доступність інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Такі дані оприлюднило Головне управління праці та соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

Комітети створені й діють при місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Зокрема, у липні нинішнього року «комітет доступності» заснували при Дніпропетровській облдержадміністрації, до нього увійшли представники влади та громадських організацій інвалідів.

Крім того, у низці міст та районів створено координаційні ради із соціальних питань з представників органів соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, управлінь Пенсійного Фонду, громадських організацій та відділень Товариства червоного Хреста.

Упродовж 2007 року на Дніпропетровщині для вільного доступу інвалідів пристосовано 1 тис. 137 об’єктів житлового та громадського призначення.

Зокрема, в області повністю забезпечили безперешкодний доступ інвалідів до всіх управлінь пенсійного Фонду України, управлінь соціального захисту, інтернатних установ.

Крім того, пандусами обладнано 85% будівель органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, 72% міських та районних центрів зайнятості, 80% територіальних центрів обслуговування пенсіонерів тощо. Таким чином, наразі на Дніпропетровщині із 638 медичних закладів пандуси і поручні мають понад 400, із 229 закладів освіти — 47, із 244 закладів культури — 142.

У Кривому Розі та Дніпропетровську пандусами почали обладнувати під’їзди житлових будинків, а на залізничних станціях Придніпровської залізниці проведено роботу з обладнання пандусами привокзальних територій та вокзалів.

Загалом в області для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями пристосовано 5,2 тис. об’єктів житлового та громадського призначення.

З початку року на Дніпропетровщині за рахунок коштів бюджетів різних рівнів інвалідам усіх категорій видано 497 спецавтомобілів.

Майже чверть авто — 123 — придбані коштом Державного бюджету, 70 — коштом обласногобюджету, 256 — за кошти Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві.

Упродовж року засобами пересування та реабілітації на Дніпропетровщині забезпечили 13,4 тис. інвалідів.

З початку року для інвалідів та учасників бойових дій за бюджетні кошти придбали понад 2 тис. мобільних телефонів, ще понад 44 тис. грн використано на розрахунки з абонплати для інвалідів війни.

Довідка: На Дніпропетровщині різних видів соціальної допомоги потребують 90 тис. одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, у тому числі 11 тис. одержувачів пенсії за інвалідністю. В області на обліку в органах Пенсійного фонду перебувають майже 150 тис. інвалідів. В їх числі 17 тис. інвалідів I групи, 61 тис. інвалідів II групи, 65 тис. інвалідів III групи, а також більше 6 тис. дітей-інвалідів віком до 18 років.
Gorod.dp.ua на Facebook.


Ольга  (24.12.07 09:52): Валентина, к сожалению документ ничего не решит. У меня мама инвалид по зрению 1-й группы - знаете какой ответ сами - сидите дома или платите как все, а Вы говорите о сопровождающих. Відповісти | З цитатою
Алена  (23.12.07 14:44): Да уж нам до такого уровня реабилитации и отношения к людям особенным ой как далеко. Я с мужем воспитываю сынульку инвалида. Пока он маленький и проблемы маленькие, что будет когда подрастет - просто страшно подумать. Відповісти | З цитатою
Валентина  (23.12.07 10:50): Добрый день.
На льготы какого транспорта города может расчитывать инвалид 2 группы ОНКО в нашем городе?
Видят ли городские власти нарушение нескольких законов, когда маршрутчики показывают, для кого льготы?
Инвалиды по зрению? Опорно- двигательному? Так извините, в законе об инвадидах сказано : плюс один человек СОПРОВОЖДАЮЩИЙ инвалида. А уж Инвалиды 1 и 2 группы даже не обсуждается. (Только ВОВ!) У нас получается инвалид- плати! Разве это нормально?
Если все-таки ВСЕ знают о нарушении- скажите, где взять документ, чтобы не тратить нервы и не проводить ликбез для водителей (они тоже люди, и не от них это зависит.)
Спасибо, с уважением Валентина, Инвалид 2 группы.
Відповісти | З цитатою
minka  (22.12.07 14:22): Мне кажется, нужно срочно наладить в Украине производство тележек-ходунков для инвалидов, см. например на
http://www.sva-meyra.cherkassy.net/rolator/rolator.shtml

Пять лет назад, когда я, уже пенсионер с последствиями инсульта (еле ходил), выехал на ПМЖ в Германию, даже не знал о существовании таких тележек.
Вот уже 4,5 года, как мне здесь БЕСПЛАТНО предоставили такую тележку!

Свидетельствую: это необходимейшая вещь, особенно для молодых людей, судьбой обиженных! Как второе дыхание! И, что не менее важно, технологически производство таких тележек намного проще, чем производство велосипедов, например. Никаких дефицитных материалов или комплектующих! Эх, если б вернуть здоровье и скинуть хотя бы лет 20 – сам бы занялся!
Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
210
років від дня народження відомої письменниці Олени Андріївни Ган

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті