Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 24 травня 2025
13:51

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Журналісти констатували підвищення рівня цензури

Журналісти констатували підвищення рівня цензури
naviny.by
Дніпропетровські журналісти констатували підвищення рівня цензури, випадки тиску на журналістів та ускладнення доступу до інформації у Дніпропетровській області. Про це йшлося у Дніпропетровському прес-клубі реформ 19 грудня на засіданні «круглого столу» за участю представників ЗМІ, влади та громадськості, у ході якого були представлені результати експертного опитування з проблем взаємовідносин влади та ЗМІ.

У листопаді-грудні громадська організація «Дніпровський центр соціальних досліджень» провела експертне опитування на тему: «Рівень цензури, тиску на журналістів та доступу до інформації в Дніпропетровській області», в якому взяли участь 29 журналістів, вісім представників місцевих органів влади та чотири незалежних медіа-експерти.

Згідно з матеріалами дослідження, наприкінці 2004 року представники ЗМІ і влади оцінювали рівень свободи слова майже однаково — приблизно на двійку за п’ятибальною системою. Наприкінці 2007 журналісти вважають, що після підвищення рівня свободи слова, яке спостерігалося у 2005, відбулося погіршення ситуації у 2006, і її загострення у 2007 — за оцінками експертів, наразі рівень свободи слова дорівнює 2,5 балам.

Натомість влада вважає, що сучасний стан свободи слова можна оцінити на 4,5 бали.

За словами виконавчого директора Дніпровського центру соціальних досліджень Ганни Колохіної, 17 з 29 журналістів стверджують, що під час роботи вони стикаються з проблемою цензури, ще чотири наражаються на цензуру постійно. Найбільш поширеними формами цензури у сучасній українській журналістиці експерти вказали перешкоджання доступу до неконфіденційної інформації, проведення «роз’яснювальних» робіт, закриття ЗМІ, «фільтрування» інформації через прес-служби.

Головні причини цього опитані вбачають у адміністративній та фінансовій залежності ЗМІ, низькому рівні правової культури представників влади та чиновників, комерціалізації ЗМІ, відсутності ефективного механізму притягнення до відповідальності за порушення законодавства про інформативну діяльність.

Можливими шляхами зниження тиску на ЗМІ експерти вбачають, у першу чергу, створення дієвих професійних організацій журналістів та спеціальних органів з надання їм правової допомоги. На думку опитаних, необхідні солідарність та корпоративна підтримка журналістів, активне проведення акцій протесту, бойкот та інформаційна блокада найбільш злісних порушників свободи слова. Також, знизити тиск на ЗМІ можна шляхом проведення роздержавлення ЗМІ та реформування законодавства про інформативну діяльність.

Довідка: На Дніпропетровщині зареєстровано 984 засоби масової інформації, регулярно виходять 245.
Gorod.dp.ua на Facebook.


кон  (21.12.07 13:17): Абсолютно согласно с "ХМ". Становится противно читать и смотреть на всю эту джинсу Жутко раздражает заангажированность. Считаю, что если журналист не может себя корректно вести, - запретить вообще рот открывать! Наши местные - вообще мрак... Відповісти | З цитатою
...и примкнувший к ним Шипилов  (21.12.07 12:57): В противном случае, судЫ у нас и дальше будут перевозить по морям "ферроСИЦИЛий" а Феодосия будет размещаться в пригородах Мариуполя Відповісти | З цитатою
...и примкнувший к ним Шипилов  (21.12.07 12:51): 98,37% выпускников журфаков - абсолютные дилетанты во всех вопросах мироздания. Причина тому проста - укоренившееся представление о т.н. "гуманитарности" этой профессии. Высшее журобразование должно быть своеобразной ординатурой, как у медиков. А до этой «ординатуры» мОлодэжь и пОдростков нужно 4-5 лет натаскивать в грамотности, истории, географии, биологии, латыни, астрономии, физике, промэлектронике, политэкономии, медицине, мировой экономике, основах металлургического, машиностроительного, нефтехимического, горного, полимерного, сельхозпроизводства, и т.д. и т.п. И чтоб военная кафедра была в обязательном порядке.
А всякое "пушкиноведение" и «социопсихосоматическую сиптоматику философских концепций на примере этических конструкций современного перформанса» позволительно давать только факультативно, во время прохождения 3-4 летней "жур.ординатуры".
В противном случае, судЫ у нас и дальше будут перевозить по морям "ферроСИЦИЛий" а Феодосия будет размещаться в пригородах Ма
Відповісти | З цитатою
Ким  (21.12.07 12:17): Фотка - жесть. Рыдал. Відповісти | З цитатою
Alex  (21.12.07 10:13): Согласен с "хм..." по поводу закрытия некоторых изданий и проФФесионализма журналистов. Он статью с ошибками принес, его отправили их исправлять, а он в крик, мол, нет свободы слова !! Відповісти | З цитатою
реально журналисты  (20.12.07 19:42): смеялись, спасибо, особенно про солидарность и акции протеста, не, ну если это будет хорошо оплачиваться тогда, конечно, расценки у концертного директора. Кроме того, ананасы в номер, кофе-чай там, напиток Байкал. Відповісти | З цитатою
хм...  (20.12.07 13:02): Не в обиду будет сказано, но некоторые СМИ так и хотелось бы невеки закрыть - такой бред распространяют. Очень и очень мало грамотных журналистов у нас. Так что причина не в цензуре, а в опытности и грамотности самих работников СМИ. Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1 689 000
євро вартість одного сучасного трамвая

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті