Місцеві кутюр’є використовують будь-який шанс, аби привернути увагу модниць, які звикли купувати речі всесвітньо відомих марок чи іменитих українських творців. Одягатись від новачків в індустрії моди — не означає економити, наполягають молоді таланти, адже новаторству в створенні нових образів їм не позичати.
У контексті регіонального конкурсу «Кришталевий силует» дніпропетровські дизайнери демонструють свої роботи. Суперництво та навіть перемога тут другорядні, головне — заявити про себе, адже сьогоднішні глядачі завтра можуть стати постійними клієнтами. Зробити собі ім’я та відкрити власний бутик на рідних теренах — мета, до якої прагнуть молоді таланти.
Ганна Федько — з когорти патріотів, закінчивши навчання в Києві, працювати приїхала додому. Ганна не любить повсякденності ні в житті, ні на сцені. Так і народилась сукня, що поєднала в собі образ балерини та квітки. Напередодні Нового року таке вбрання знайде свою власницю, запевняє авторка, адже її клієнтки — жінки, що не терплять посерeдності.
На фоні досвідчених місцевих кутюр’є впевнено тримається початківець Світлана Ушакова. Дипломований архітектор весь свій вільний час віддає народженню колекції. Два роки пішло на те, щоб створити десять вечірніх суконь. Ручна робота не визнає поспішності, пояснює дизайнерка. Результат роботи на подіумі викликає овації.
Проте, як не стараються місцеві кутюр’є, а їхній одяг носять переважно знайомі та постійні клієнти. У дніпропетровських бутиках нечасто зустрінеш речі місцевих дизайнерів. У більшості з молодих талантів навіть приміщення немає, де б можна було працювати належним чином. У домашніх умовах втілюють у життя придумані образи — і для конкурсу, і на замовлення. Скільки ж коштує їхня праця, соромлячись, уникають відповіді.
Оптимізму молодим та маловідомим дніпропетровським кутюр’є не позичати. Вони активно борються за місце під сонцем індeстрії моди і не втрачають надії, що незабаром місцеві модниці, не соромлячись, одягнуть речі молодих та маловідомих дизайнерів.