Керівник Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар розпорядився запровадити карантинний режим на території Амур-Нижньодніпровського та Жовтневого районів Дніпропетровська в межах території середньої загальної школи № 147 на площі 4,2 га та на дистанції колій Нижньодніпровського залізничного вузла на площі1,2 га. Про це повідомили в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Дніпропетровської облдержадміністрації.
Таке розпорядження підписане у зв’язку з виявленням на вищезгаданих територіях обласного центру регульованих шкідливих організмів ценхрусу якірцевого і повитиці Лемана, а також із метою локалізації та ліквідації цих карантинних бур’янів.
Згідно з цим документом, відповідні управління та установи області отримали ряд завдань. Зокрема, головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації належить повно і систематично інформувати осіб, які знаходяться у карантинній зоні, про запровадження тут карантинного режиму.
Державній інспекції з карантину рослин по Дніпропетровській області у межах карантинної зони доручено здійснити такі спеціальні заходи, як інспектування та фітосанітарну експертизу, які б засвідчували відсутність карантинних організмів. Їй же спільно з Амур-Нижньодніпровським та Жовтневим райвиконкомами доручено здійснювати контроль за проведенням локалізації та ліквідації ценхрусу якірцевого та повитиці Лемана.
Довідка: Ценхрус якірцевий (Cenchrus tribuloides L.) відноситься до сімейства мятликових. Карантинний бур'ян, завезений з Америки, виявлений в 50-ті роки в причорноморській зоні (Херсонська область). Світлолюбна й засухостійка рослина. Засмічує зернові, кормові, овочеві, городи, сади.
Повитиця Лемана (Cuscuta Lehmanniana Bge, географічне поширення: Азія: Афганістан, Іран, республіки Середньої Азії) вражає абрикос, аличу, айву, виноград, вишню, гранат, грушу, ожину, інжир, кизил, лох, малину, мигдаль, горіх волоський, персик, сливу, смородину, черешню, фісташку, шовковицю, яблуню й багато видів лісових, декоративних і трав'янистих рослин. Цвіте в червні-липні, плодоносить у серпні-вересні. Настання цих фаз і їхня тривалість залежить від погодних умов і живильної рослини. Суха, жарка погода й ослаблена живильна рослина прискорюють утворення генеративних органів. Насінна продуктивність також залежить від рослини-хазяїна. На дорослих деревах рослина може утворити до 100 тис. насінь, на трав'янистих рослинах — кілька сотень штук.
И что такое доводка? Какой-то безграмотный перевод. Відповісти | З цитатою
Что за бред? Как можно с этими двумя, несомненно губительными для всего живого, растениями бороться в декабре? Відповісти | З цитатою