У рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» розпочато прийом заявок від журналістів усіх регіонів України, у тому числі з Дніпропетровщини, на грантову підтримку проектів розслідувань у сфері корупції. Адміністрування даної програми проводить Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП).
Орієнтовна гранична сума гранту для журналістів друкованих видань та Інтернет-ЗМІ не перевищує 1000 доларів США, для журналістів ТРК — 2000 доларів США; у певних випадках можливі виключення.
Пріоритет матимуть заявки на теми, пов’язані із фактами корупції в органах судової влади, регуляторної та дозвільної систем, у навчальних закладах, з порушеннями професіональних та етичних стандартів при наданні державних послуг.
Як зазначають організатори, головним фактором участі в програмі є наявність перспективної теми розслідування, пов’язаної з фактами корупції, а також потенційна можливість провести розслідування у прийнятний термін та готовність надати громадськості якісний, цікавий, суспільно важливий журналістський матеріал. Із критеріями подання заявки та правилами участі у конкурсі грантів можна ознайомитися на регіональному веб-порталі проекту «Міжсекторне партнерство на Дніпропетровщині»
http://www.tri-sector.org.ua.
Заявки розглядаються та ухвалюються Експертною Радою, яка засідатиме кожного місяця. Перше засідання Експертної Ради, яка і розглядатиме заявки, відбудеться на початку грудня 2007 року, останній термін подачі заявок орієнтовно 31 березня 2008 року. Очікується, що всі профінансовані Програмою розслідування будуть завершені та оприлюднені до кінця липня 2008 року.
Підтримка журналістських розслідувань та інші антикорупційних ініціатив з боку ЗМІ є одним із трьох складових компонентів Проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна».
Довідка: Проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» реалізує компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) та Міжнародної корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС). Проект розрахований на два роки і має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу та суспільних інтересів в пріоритетних сферах боротьби з корупцією, які були виявлені Урядом України в рамках програми співпраці з Корпорацією «Виклики тисячоліття».