Повернення деяких гуртожитків у комунальну власність зараз перетворилось на тривалий судовий процес. Це у кращому випадку. У іншому - мешканці, які стають у цьому процесі зайвою, слабкою ланкою, не розуміють, як їм відстоювати свої конституційні права, і відселяються без бою. З мовчазної згоди місцевої влади.
Але зараз усе має змінитись на краще, запевняють ті, хто намагається не кидати гуртожитки напризволяще. У регіональному відділенні Фонду держмайна України вважають, що справу повернення гуртожитків до комунальної власності гальмує місцева влада.
Олександр Володимирович Молчанов, начальник регіонального відділення ФДМУ по Дніпропетровській області, наполягає на таких рішеннях не тому, що побоююється суду. Фонду боятись немає чого: він сам на себе до суду подає вже два роки. З тих пір як визнав помилки своєї участі у квапливій приватизації і вирішив виправитись.
Звичайно, є декілька виходів з ситуації щодо гуртожитків. У депутатів у цих пошуках теж є свої досягнення. Кожен окремий випадок повернення гуртожитку у комунальну власність тягне на авторське свідоцтво. У Фонді держмайна зареєстровано сто вісім гуртожитків, з них п' ять переможно відсудили.
Окрім судових справ, Олександр Молчанов вважає дієвим методом і дипломатичні ходи. Така операція була проведена у Кривому Розі. Для Дніпропетровська це чарівна казка. А тим більше для тих, хто зараз не знає, де взагалі буде мешкати. Фонд знову ж таки вважає, що про це повинна думати місцева влада. Можливо, урівноважить сили і приведе до конструктивної співпраці якась субвенція, що розглядається, за словами Олександра Молчанова, у Кабміні.
Щодо мешканців, то в них, окрім юридичної допомоги, яку може надати фонд, з’явився ще один шлях — до Києва. Там створена громадська Спілка захисту конституційних прав мешканців гуртожитків та багатоквартирних будинків відомчого підпорядкування. Інформацію можна отримати теж у відділенні Фонду держмайна.