Флаг Казахстана. kazlife.com
Україна розглядає можливість розробки супутників «Січ-3-О» та «Січ-3-Р» спільно з Казахстаном на пайовій основі. Про це було заявлено у Дніпропетровську 30 жовтня, на зустрічі т.в.о. голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віктора Бондаря з делегацією представників бізнес-кіл Карагандинської області Казахстану на чолі з акімом Карагандинської області Нурамом Нігматуліним.
За оприлюдненими даними, розробка супутників «Січ-3-О» та «Січ-3-Р» закладена до Національної космічної програми України на 2008-2010 роки.
За інформацією, поширеною на зустрічі, також українська сторона готова розробляти компоненти аналогічних супутників для Казахстану та здійснювати інтеграцію корисних навантажень космічних апаратів Казахстану на українських платформах.
Як було зазначено, можливі й інші варіанти двосторонньої співпраці, зокрема, передання технологій та технічної документації на супутник середньої роздільної здатності МС-2-8, розробку якого наразі завершують.
Згідно з домовленостями, досягнутими у ході українсько-казахських зустрічей, 2005 року на базі ДКБ «Південне» здійснено перший етап теоретичного навчання казахських фахівців щодо розробки та проектування космічних апаратів, потім ДКБ «Південне» передало АТ «НК «Казкосмос» кілька проектів для створення ракетних комплексів та ракетоносіїв, щодо спільних досліджень іоносфери тощо.
Як повідомлялось, 1-2 лютого цього року в Києві, у ході бізнес-форуму «Казахстан — Україна: нові можливості для бізнесу», представники дніпропетровської делегації провели переговори з представниками Карагандинської області Казахстану, обговоривши питання щодо обміну делегаціями і співпраці. Тоді члени казахстанської делегації представили найбільш перспективні напрямки двостороннього українсько-казахстанського співробітництва, зокрема: нафтогазову сферу, нафтохімію, енергетику; авіацію і космос, сільське господарство, зерноторгівлю, сільгоспмашинобудування; інвестиції та банківсько-фінансову сферу, постачання алкогольної і неалкогольної продукції в Україну; постачання продуктів харчування українського виробництва до Казахстану тощо.
Довідка: Торік зовнішньоекономічний обіг товарів і послуг між Дніпропетровщиною та Казахстаном збільшився вдвічі, імпорт — в 1,8 раза, експорт — майже вдвічі.
За обсягами товарообігу з Казахстаном Україна посідає 2 місце у світі після Російської Федерації і 8 серед усіх 167 країн, що є її торговельними партнерами.
Finland. Відповісти | З цитатою