Принцип розподілу прибутку і встановлення тарифів на газ потребує перегляду НКРЕ. Про це т. в. о. голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар заявив після підписання угоди про виплату матеріальної допомоги з боку компанії «Газекс-Україна» постраждалим від вибуху газу на ж/м «Перемога».
За словами Віктора Бондаря, НКРЕ має переглянути й сам порядок перерозподілу прибутку та затвердження тарифів.
«На жаль, весь прибуток від продажу газу залишається у посередників, які не працюють з кінцевим споживачем, це «Нафтогаз України» та магістральні газопроводи, що йдуть по Україні, тобто, компанії, яких обслуговують. Вони отримують прибуток, а, місцеві газорозподільчі організації в цій ситуації опиняються сам на сам зі споживачем, сам на сам із кінцевим комерційним споживачем і, як правило, через несплату та низьку долю рентабельності, яку закладає НКРЕ, а це 4%, вони — у збитках, тобто сума нерозрахунків набагато більша, ніж сума, яку НКРЕ затверджує як інвестиційну складову», — відзначив Віктор Бондар.
На переконання керівника області, ця проблема є актуальною не лише для Дніпропетровська, а й для всієї України.
«Треба змістити центр отримання прибутку частково на місцеві газорозподільчі компанії, інакше вони будуть жити лише на дотаціях і ніколи не будуть вкладати гроші в модернізацію», — заявив керівник облдержадміністрації.
Він також відзначив, що у цьому питанні надзвичайно важливою є позиція держави щодо використання кінцевих газорозподільчих компаній в їхніх відносинах з прибутковими абонентами.
«Вийшла ситуація, коли кінцевого споживача, комерційного споживача, крупного, у місцевої газорозподільчої компанії просто відібрали й вивели на пряму на другий рівень поставки газу. Тобто газорозподільчі компанії опинилися в ситуації, коли й так немає рентабельності й немає доходів, а в них ще забрали прибуткових абонентів від продажу великим абонентам», — заявив посадовець.
А пока, прибыль прежде всего и никакой ответственности. Відповісти | З цитатою