При Нікопольській міській раді створено Координаційну Раду козацьких товариств, почесними співголовами якої стали є міський голова Сергій Старун та секретар міської ради Валентина Горяна. Про це повідомили у виконкомі Нікопольської міської ради.
За даними виконкому, головою ради обрано військового старшину козацтва начальника Управління по роботі з громадськістю Нікопольської міської ради Олексія Чернявського, заступниками голови — отаманів Юрія Полоза, Олександра Радкевича та Олександра Шевченка.
До складу Координаційної Ради козацьких товариств Нікополя увійшли «Координаційна рада козацтва Нікопольського краю», «Нікопольська січ», «Нікопольська козацька паланка Дніпропетровського козацького округу», «Нікопольський козацький полк «Козацьких військ України», «Нікопольська офіцерська сотня Всеукраїнського гетьманського козацтва», «Лейб-гвардія Українського вільного козацтва короля України-Руси Юрія III», «Запорізький кіш», Дніпропетровська обласна молодіжна організація «Січеславський полк характерного козацтва» та «Микитинська січ» Українського козацтва.
Основними завданнями Координаційної Ради визначено забезпечення взаємодії органів законодавчої та виконавчої влади і козацьких громадських організацій в установленому чинним законодавством порядку у сферах розвитку козацького Руху, відродження історико-культурних традицій, участь у розробленні та реалізації державних і регіональних програм розвитку козацтва, допомогу у ліквідації надзвичайних ситуацій, співпрацю з особовим складом аварійно-рятувальних служб, здійснення разом із підрозділами патрульно-постової служби заходів із патрулювання, провадження наукової, краєзнавчої праці для виявлення нових об'єктів з історії Українського козацтва, створення реєстру об'єктів історико-архітектурної спадщини та здійснення обліку нерухомих пам'яток тощо.
Об’єднавшись, нікопольські козаки мають намір реалізовувати заходи з реставрації, відбудови, впорядкування пам'яток історії і культури Українського козацтва, у тому числі ремонту будівельних споруд колишніх січей та паланок; із збереження природних історичних ландшафтів, де відбувалися козацькі битви, розташовувалися козацькі січі, паланки та інші об'єкти, пов'язані з історією Українського козацтва — кожному козацькому місцю надати історично правильне ім'я.
Також вони створюватимуть козацькі мистецькі самодіяльні колективи, проводитимуть фестивалі козацької творчості, змагання з національних бойових мистецтв, допомагатимуть музеям і заповідникам у пропаганді історії, культури і традицій Українського козацтва, зніматимуть документальні та художні фільми, розроблятимуть нові, зокрема, кінні туристичні маршрути, пов'язані з історією козацтва, відновлюватимуть історичні назви населених пунктів, місцевостей, пов'язаних з історією козацтв а, розбудовуватимуть козацьке фермерство, промисловості та інші напрямки розвитку господарської діяльності, працюватимуть з молоддю, з особовим складом військових частин, із безпритульними та багато іншого.
Довідка: На сьогодні у Нікополі діють 12 козацьких товариств. Настав час об'єднання зусиль козаків для співпраці заради процвітання міста та держави.
1) Подтверждаю наличие присяги Войска Запорожского 1654 года, нам Великому Государю.
2) Отступников сего и раскольников, с божьей помощью, извести. Відповісти | З цитатою
«Лейб-гвардия Украинского свободного казачества короля Украини-Руси Юрия III»
«Сичеславский полк характерного казачества»
Что за король? есть ли Нехарактерное казачество?
клоуны несчастные...
насчет формы +1 Відповісти | З цитатою