На засіданні виконкому міської ради, яке відбулося 10 травня поточного року була заслухана інформація начальника управління освіти та науки міської ради Драгунова Г.П. щодо виконання Програми розвитку та функціонування української мови на 2004-2010 роки у навчальних закладах міста.
В доповіді було зазначено, що організаційна і роз’яснювальна робота, яка проводилася, сприяла розвитку позитивних явищ, що виявилися, насамперед, у формуванні громадської думки.
Якщо в 1992 році українською мовою навчалися 16,3% учнів від загальної кількості учнів, у місті функціонувало 12 українських шкіл, то в 2006-2007 навчальному році українською мовою навчається 68% учнів, функціонує 121 українська школа.
В розрізі районів:
АНД – 85%
Бабушкінський – 56%
Жовтневий – 44%
Індустріальний – 62%
Кіровський – 79%
Красногвардійський – 73%
Ленінський – 81%
Самарський – 66%
Заклади міського підпорядкування – 71%
У той же час в україномовних школах вивчається російська мова як предмет 32 116 учнями (35%), а також факультативно 7 170 учнями (7%). Крім того, у місті є спеціалізована школа з вивчення івриту, факультативно вивчається вірменська мова.
вот Вы, оксана, или специально, или, скорее всего, невольно, под воздействием пропаганды, пытаетесь принизить (заболтать) важную проблему.
Ведь проблема состоит не в том, на каком языке нам болтать (нам, слава аллаху и демократии, пока не запрещают на русском говорить и писать в интернете :) ), а в том как раз, что русскоязычным детям насаждают украиноязычное образование, которое из-за специфики нашего региона от украиноязычности очень страдает в качестве. И ребёнок из-за того, что он в быту полностью русскоязычен, а учится на украинском, пишет безграмотно и по-русски и по-украински.
Один урок русского языка в неделю - очень мало. Русский язык гораздо сложнее украинского, и его при таком количестве часов не выучишь.
И это только одна из проблем. Відповісти | З цитатою