Щоб запобігти проблемам з подачею води, керівництво обласної ради закликає всі міські водоканали розрахуватись за куплену в облводоканалі воду. Три найбільших міста області заборгували підприємству сто тридцять дев’ять мільйонів гривень. Однак проблеми обласного водоканалу і водопостачання, що обговорювались сьогодні на засіданні робочої групи в облраді, відійшли на другий план. В центрі уваги — конфлікт власника облводоканалу — обласної ради — і влади державної.
Стан підприємства «Облводоканал» критичний. Це визнають усі учасники наради. За останні два місяці власник підприємства — Дніпропетровська обласна рада — провела ряд заходів, що повинні були вивести підприємство з кризи. Так, на підприємстві оптимізували штат співробітників, зокрема, звільнили сім заступників генерального директора (цікаво,чим вони займались?), а коагулянти та хімреактиви закупили без посередників. Усі старі борги Володимир Залунін оголосив віртуальними — вони будуть погашені з державного бюджету.
Головна проблема сьогодні — поліпшити поточні платежі за покупну воду (тепер вони складають менш двадцяти п’яти відсотків). Крім того, облводоканал наполягає на підвищенні ціни на свою воду більш ніж у два рази. Але хто повинен підняти ціну — велике питання. Крім того, дехто із зібравшихся звинуватив деякі структури Дніпропетровської облдерадміністрації у саботажі проблеми і небажанні її спільно вирішувати.
Саботажник, заступник голови Дніпропетровської ОДА Леонід Турчин, був на своєму робочому місці. Парадокс, але він тільки-но повернувся з наради в облдержадміністрації, де теж обговорювались питання водопостачання (очевидно, окремі від проблем облради). Леонід Турчин стверджує, що на численні запити в міністерства він одержав численні ж відповіді, що процедура затвердження тарифів у підприємствах спільної власності територіальних громад ще не розроблена.
А отже, вихід один. Облрада, як власник підприємства, повинна розрахувати тарифи, затвердити їх в Антимонопольному комітеті і погодити з усіма територіальними громадами, що сидять на трубі. А и Б сиділи на трубі. А упала, Б пропала, хто залишився на трубі? У світлі останніх подій, зв’язаних з відключенням Аульського водоводу від електропостачання, ця дитяча лічилочка набуває зовсім нового -зловісного — змісту. Тим більше, закликаючи водоканали платити за покупну воду, сам облводоканал і не думає розраховуватись за спожиту електроенергію. Хоч би з тих сум, що таки надходять на його рахунок