Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 13 февраля 2025
14:11

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Как днепряне остановили оккупантов музейным оружием

Как днепряне остановили оккупантов музейным оружием

Весной 2022 года наши герои-земляки давали отпор врагам в том числе и пулеметами, которым исполнилось почти 100 лет.

Очередной интересной и необычной историей порадовал ветеран 128-й отдельной Днепровской бригады ТРО ВСУ «Дикое поле» Дмитрий Каюк

Напомним, что наш земляк, известный историк сражается в рядах этой бригады с первых дней полномасштабной войны. Городской сайт регулярно публикует интересные и необычные истории Дмитрия Каюка, в которых он очень непосредственно описывает не только героизм, но и быт наших воинов.

Его очередное воспоминание посвящено оружию наших воинов. Точнее, тем уникальным пулеметам, которым место – в музее. Но это оружие тоже помогало остановить рашистов.

Вот что об этом пишет Дмитрий Каюк:

«Весна 2022 року. Ось з такою зброєю ТрО зустріло ворога. 

Для довідки: кулемет ДП (Дегтярьова піхотний) був прийнятий на озброєння робітничо-селянської червоної армії у 1927 році!!!! Широко використовувався під час Другої Світової війни, після чого був знятий з озброєння, як такий, що не відповідав тогочасним вимогам. 

У мене в руках кулемет, випущений у 1937 році! Що сказати… Балістика в нього, як на мене, непогана. Навіть людина з поганим зором може досить точно вести вогонь. В усякому разі, в мене показники стрільби з цього кулемету були кращі, ніж з АК. 

Одна біда. Ті кулемети, що були у нас в роті, стріляти не хотіли. 

Хлопці відстрілювали не більше двох дисків за один раз. Далі машинку клинило. Навіть такі визнані зброярі, як Бур і Ганс, не могли примусити кулемети стріляти. Плюс вони дуже незручні: вага понад 10 кг, довжина - понад метр. Стріляти можна тільки стоячи або навколішки. Лежачи ні. Тобто, потрібен окоп або якесь інше укриття. 

Пам'ятаю, в наш перший вихід на нуль кулеметник Бур спочатку спорудив на тому місці, де ми мали відкопати позицію, барикаду з ящиків від б/к, і лише потім почав копати окоп. Зрозуміло, що дерев'яний ящик то слабенький захист, і в разі бою Буру було б непереливки.

Інших кулеметів у нас не було

Це потім батальйон отримав більш сучасні кулемети (в тому числі й імпортні). А на початку Великої війни саме з цим, вкрай недосконалим озброєнням, хлопці з ТрО зупинили ворога, а подекуди й викинули з нашої землі. 

На першому фото я з кулеметом Дегтярьова. На другому Бур намагається дати лад цьому антикваріату, а наш побратим Фаза з легким скепсисом за цим споглядає».

Фото со страницы Дмитрия Каюка.  


Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
8000
грн в месяц – минимальная зарплата с апреля 2024 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте