Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 24 травня 2025
16:17

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Укргідрометцентр спростував інформацію про велику хмару пилу над Україною

Укргідрометцентр спростував інформацію про велику хмару пилу над Україною

Синоптичний портал Ventusky.com, який повідомив про велику хмару, що насувається на Україну, використовує застарілі дані.

Синоптичний портал Ventusky.com повідомив про гігантську пилову хмару, яка має накрити Дніпропетровщину з 13 лютого. Однак Укргідрометцентр спростував цю інформацію.

Чому Ventusky показує фейкове забруднення над Україною?

Ventusky, як і інші подібні сервіси, використовує чисельні моделі та глобальні бази даних, які не оновлюються миттєво. Наприклад, для створення прогнозу забруднення повітря, моделі потрібно знати, де розташовані основні джерела викидів. Тому вона бере цю інформацію з глобальних баз даних (EDGAR, CAMS), до яких колись були внесені українські заводи, ТЕС та інші великі джерела забруднення.

Чому Ventusky показує неіснуючі викиди?

Оновлення цих баз відбувається раз на кілька років, а в нашому випадку — вже понад 11 років не оновлюється. Це означає, що Ventusky досі вважає активними підприємства, які вже зупинилися або зруйновані через війну.

Наприклад, якщо раніше завод виробляв 1 млн тон сталі та викидав певну кількість забруднювачів, модель припускає, що він продовжує працювати. Далі ця інформація комбінується з даними про атмосферні умови:

- якщо антициклон і відсутність вітру – модель прогнозує накопичення забруднення;

- якщо вітер чи опади – модель передбачає розсіювання забруднення.

Як видно на карті Ventusky, система досі вважає, що працюють Азовсталь, Новокаховський електромашинобудівний завод та інші підприємства, які вже не функціонують. Саме біля них Ventusky прогнозує перевищення діоксиду сірки та азоту в найближчі дні, хоча реальних джерел викидів там більше немає. Подібна ситуація по всій Україні: багато підприємств знищені або зупинилися, але алгоритми цього не знають і продовжують показувати фіктивні викиди.

Чому Україна не оновлює ці дані?

Зазвичай країни вносять корективи у глобальні бази, щоб прогноз забруднення був точнішим. Але це означало б передачу інформації про всі діючі підприємства, їхні потужності та типи викидів. В умовах війни це неможливо з міркувань безпеки.

Важливо:

Не довіряйте прогнозам забруднення з неофіційних джерел, таких як Ventusky. Це лише модель, а не реальні дані!

Наразі найдостовірнішими є фактичні вимірювання з наземних постів та супутниковий моніторинг. Станом на 11 лютого вони не фіксують пил в атмосфері над Україною, і умов для його надходження з інших регіонів у найближчі дні також немає.

Прогноз атмосферних умов і їх впливу на забруднення повітря:

11-12 лютого — повітряні маси переміщуватимуться зі сходу на захід зі швидкістю 3-10 м/с, тому забруднене повітря не надходитиме з Європи (куди переміщується невелика кількість пилу, тож до нас він не дійде).

13 лютого — антициклон, слабкий вітер (1-5 м/с), можливе накопичення місцевого забруднення, особливо в великих містах (транспортні викиди), та в зоні розміщення ТЕС.

14-15 лютого — зміна погоди: вітер посилиться (5-12 м/с), очікується похолодання та опади (переважно сніг), які очистять повітря.



Gorod.dp.ua на Facebook.


и то верно  (12.02.25 21:22): на фоне выбросов Коксохима эта пыль будет совсем незаметна Відповісти | З цитатою
1
Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
175
років Свято-Успенському собору

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті