Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 21 декабря 2024
00:12

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Історія Дніпра: «Китайській стіні» на Перемозі – 50 років!

Історія Дніпра: «Китайській стіні» на Перемозі – 50 років!

Півстоліття тому, у грудні 1974 року було урочисто завершено будівництво найдовшого та наймасштабнішого житлового будинку Дніпра, який у народі прозвали «Китайською стіною».

"Родзинка в шедеврі містобудування". "Горизонтальний хмарочос". "Китайська стіна"… Як тільки не називали цю грандіозну будівлю! Прижилася саме третя назва...

Через масштаб будинку в 36 (!) під'їздів його ювілейні дати – поняття відносні.

Адже почали будувати цей будинок на проспекті Героїв, 12 у 1969 році – 55 років тому. Перші новосели заселили його 1972-го року – на той момент було здано 11 під'їздів.

Урочисте здавання об'єкта з обов'язковим на той час мітингом і перерізуванням червоної стрічки відбулося рівно 50 років тому, у грудні 1974-го.

Але ж на цьому будівництво не завершилося! На той момент було збудовано 30 під'їздів. А ще 6 добудовували упродовж 1975-76 років.

Міський сайт вирішив нагадати, чим знак цей об'єкт і як його створювали.

Житловий масив Перемога (спочатку він називався «Лоцманським») будували на ділянці з намитим ґрунтом. Більшість житлових будинків - типові 9-ти та 16-поверхівки. Вертикальними домінантами масиву мали стати три хмарочоси-свічки, але побудували лише дві. А горизонтальною домінантою масиву став вигнутий будинок, який займає майже половину проспекту Героїв. Йдеться саме про «Китайську стіну».

Цей 36-блочний дев'ятиповерховий будинок на 1080 квартир був збудований у Дніпрі у 1969-1976 роках за проектом архітектурного колективу, який очолював Павло Нірінберг.

Вигнута форма будинку, завдяки якій він отримав свою назву, пояснюється особливостями рельєфу. Проспект Героїв, вздовж якого розташована «Китайська стіна», прокладено на місці колишньої протоки, що відокремлювала річку Дніпро від затопленого Воронцовського острова.

Довжина від першого до останнього під'їзду досягає 850 метрів, і щоб подолати цю відстань, необхідно проїхати три тролейбусні зупинки. “Китайська стіна” – унікальний будівельний проект, цей будинок є одним із найдовших не лише в Україні, а й у світі.

Загалом у будинку налічується 1296 квартир. Житло на останніх поверхах будинку – двоповерхове, що було на час проектування неабияким розкошеством. Зрозуміло, що звичайні трударі у такі квартири не заселяли.

«Китайська стіна» зведена у стилі «брежневського мінімалізму», що характеризується простотою та лаконічністю форм. Унікальною рисою фасаду є надбудови над машинними відділеннями ліфтів, які надають будівлі неповторного вигляду. Завдяки цим надбудовам на останніх поверхах будинку і вдалося зробити згадані дворівневі чотирикімнатні квартири-пентхауси — дві в кожному під'їзді.

З 1990-х років, частину квартир на перших поверхах було перебудовано під крамниці, офіси та інші заклади. У складі житлового комплексу працює власна котельня, що забезпечує опалення та гаряче водопостачання. А потреби мешканців у різних товарах та послугах загалом забезпечують близько 40 магазинів та крамниць.

На наш час у цьому будинку мешкає близько 3100 людей.

Фото з відкритих джерел





Gorod.dp.ua на Facebook.


Житель  (20.12.24 16:54): Спасибо, интересно освежить в памяти подобное. Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
74
детские и спортивные площадки отремонтируют в 2023 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте