Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 28 червня 2024
04:16

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Урожаю як у 2023-му на Дніпропетровщині цьогоріч не буде

Урожаю як у 2023-му на Дніпропетровщині цьогоріч не буде

Рання весна, заморозки та мала кількість дощів стали причиною невтішних прогнозів для аграріїв Дніпропетровщини у цьому році. Посівна компанія вже майже завершена, через кілька тижнів почнуться жнива.

Про це Відкритому розповів директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України Владислав Черчель.

Весна цьогоріч прийшла на 3-4 тижні раніше ніж зазвичай. Багато сільгоспкультур почали дозрівати рано. Наприклад, пшениця, рапс дозріли на два тижні раніше ніж зазвичай. Але на початку травня у Дніпропетровській області були заморозки, температура повітря місцями знижувалась до -5 градусів. І це дуже негативно вплинуло на сільгоспкультури.

Спостерігалась і пустоколосість рослин. Опадів випало лише 30% від норми, і це дуже мало для періоду дозрівання.


“Посівна кампанія в нашому регіоні вже фактично завершена, через тиждень-два почнуть збирати озимий ячмінь, а наприкінці місяця – озиму пшеницю. До речі, аграрії цим можуть скористатись і посіяти ще щось вдруге на рік. Але все залежатиме від погоди у червні. Головне, щоб не було дефіциту опадів. Цьогоріч врожаїв, які були у попередні роки можна не очікувати. Якщо у 2023-му була прохолодна зима, то умови сприяли врожайності, то цьогоріч усе навпаки. Тоді ми зібрали практично 80 млн. тонн зернових (з олійними культурами).

На сьогодні, внаслідок воєнних дій, 30% площ просто не контролюються, або ними неможливо скористатись. Тому, прогнозований врожай цьогоріч – близько 70 млн. тонн.. За усіма перспективами, у 2024 році ми отримаємо середній врожай навіть з тими збитками, яких зазнали через заморозки. Зерна стали менше сіяти, а більше технічних культур”, – розповідає Владислав Черчель.

Серед втішних прогнозів фахівець називає зменшення світової врожайності ріпаку і пшениці. І це може призвести до подорожчання, а значить, аграрії зможуть продати врожай за більш вигідними цінами для себе.

За хліб та його вартість теж можна особливо не перейматись. Його посіяно в достатній кількості як для нашого населення, так і для експорту. Адже потреба в пшениці сягає 5 млн тонн, а загальне виробництво – понад 20 млн тонн.

Більше дивіться у відео:

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Поліція встановила осіб, причетних до катування та незаконного позбавлення волі ексвійськового у Дніпрі (16)

•  У Дніпрі відкрили туалет-рекордсмен (12)

•  24 пасажирські вагони та 2 екскурсійні. У Дніпрі до виходу на маршрути готують нову партію вживаних трамваїв з Лейпцига (12)

•  Конфлікт Тищенка із «Сином»: через що у Дніпрі «затримували» ексбійця Kraken (11)

•  У Дніпрі посадовці комунального підприємства налагодили схему розкрадання бюджетних коштів на парковках (10)

•  За час воєнного стану придбав майна на 350 000 доларів: на Дніпропетровщині судитимуть колишнього обласного воєнкома (8)

•  Поліцейського, який брав участь у побитті ексвійськового у Дніпрі, звільнили – ЗМІ (8)

•  У Дніпрі на Марії Лисиченко зіткнулись Toyota Land Cruiser та тролейбус №20: рух ускладнено (7)

•  Буде потрібно набратися сміливості та констатувати смерть - комерційний директор «Дніпра-1» Вʼячеслав Фрідман (6)

•  У Дніпрі нарешті знизилися ціни на помідори (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
6 700
гривень мінімальна зарплата у 2023 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті