Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
чт, 19 декабря 2024
02:50

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Днепрянам рассказали о древних традициях празднования Рождества

|«« «« »» »»|

В Днепровском Музее спротиву Голодомору прошла интересная и познавательная лекция-практикум.

Она была посвящена древним украинским традициям и обычаям празднования Рождества Христова.

Об этой встрече в Музее спротиву Голодомору сообщили:

«Віра Андріївна Аннусова розповіла нашим гостям про традиції святкування Різдва та різдвяні атрибути, центральне місце серед яких посідає дідух.

Дідух – жмуток сіна (з різних трав), урочисто внесений до хати в переддень Різдва та прикрашений колосками й перев'язний стрічкою. Під нову скатертину обов'язково кладуть запашне сіно.

А ще одним атрибутом різдвяних святок є фігурки тварин, які діти робили із сіна, очеретинок та інших природніх матеріалів. Це були своєрідні "охоронці" дідуха.

Не менш важливою є й різдвяна зірка, яка традиційно робилася з очеретинок, скріплених домотканими нитками, й прикрашена стрічками.

Лекція-практикум пройшла "на одному диханні", в атмосфері затишку і тепла. Внаслідок подій першої половини ХХ століття, зокрема, колективізації, різдвяні традиції степового регіону України суттєво забулися – зараз нам більш відомі традиції, які побутували на півночі та заході нашої Батьківщини.

Плекання українських народних традицій сьогодні є нашим спротивом. Спротивом знищенню української культури, яке відбувалося у часи сталінських репресій, та повернулося зараз, як складова російсько-української війни».

Фото – Музей спротиву Голодомору.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
95
лет театру ДрамиКом

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте