Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 04 липня 2025
15:57

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Ваша перша гітара: як вибрати інструмент із гарним звучанням

Ваша перша гітара: як вибрати інструмент із гарним звучанням

Сучасна індустрія виробництва цих музичних інструментів пропонує гітари різної конструкції, форми, з різним числом ладів та струн. Це може ускладнювати підбір, але навіть кілька порад допоможуть чітко визначитися з тим, як вибрати гітару для початківців.

Критерії підбору гітари для новачків: як вибрати потрібну модель

Напередодні вибору та покупки бажано визначитися, на якому інструменті конкретно хотілося б виконувати музику. Базова класифікація передбачає такі категорії:

  • акустичні;

  • класичні;

  • електрогітари.

Крім того, є додаткові модифікації – бас-гітари, ритм-гітари, електроакустичні. Причому в кожній із категорій існують свої різновиди. Наприклад, серед акустичних моделей можна вибрати дредноут, парлор, міні-гітари, травел, джамбо, концертні зразки та інші різновиди.

Вибір також має стосуватися кількості струн — традиційно у продажу можна знайти шестиструнні, семиструнні та 12-струнні зразки. Гра на них теж відрізнятиметься — як звучанням, так і акордами, типами бою та перебору.

Типи гітар


Найчастіше навчання починається на гітарах з меншою кількістю аксесуарів та комплектації. Тому рекомендується визначитися, як обрати першу гітару серед категорій акустичних чи класичних моделей.

  1. Акустичні – мають вузький гриф до 45 мм, мають дзвінке звучання. Для регулювання прогину в грифі вмонтовано анкерний стрижень. Часто в акустичних гітарах на верхній деці розташований пікгард та виріз для захисту від медіатора. У акустичних моделей зазвичай більш значні розміри корпусу. Тому для дівчат або юних виконавців з невеликим ростом вони можуть бути не дуже зручними у процесі навчання грі. Акустика добре підходить для початкового навчання. На таких гітарах добре звучать композиції у жанрах джаз, блюз, рок, а також бардові та популярні мелодії.

  2. Класичні – мають менший корпус, добре підходять для гітаристів-початківців у віці 8-12 років, а ще для дівчат. У них ширший гриф – до 52 мм, що дозволяє швидше освоїти акорди та соло. Як правило, класичні моделі мають м'які тони звучання і низький тембр. Такий варіант є більш підходящим для тих, хто хоче отримати хорошу базу. Класичні моделі підійдуть і для музикантів, які вже мають невеликий досвід, здатні виконувати нескладні композиції і для тих, хто любить класичну музику.

  3. Електрогітари – вибір для тих, хто налаштований на сценічні виступи надалі і хотів би мати у розпорядженні широку звукову гаму. Її забезпечать електричні звукознімач, регулятори гучності та інші елементи комплектації.

Крім цього, варто звертати увагу на матеріали виготовлення деки та грифу. Для соло підійде липа або тополя. Червоне дерево видає дзвінкіші звуки і буде ідеальним вибором для року. Ясен – матеріал для виконавців блюзу на гітарі.

Ще один критерій – тип струн. Для початківців краще підбирати нейлонові струни, вони зазвичай встановлені у класичних гітарах. Металеві струни з більшою пружністю встановлюються на класичних та електрогітарах. Але після кожної репетиції пальці з незвички сильно втомлюються, можуть бути навіть болючі відчуття.

Як вибрати гітару новачкові з урахуванням вимог до інструменту


Головний принцип вибору будь-якої моделі — гітара повинна спочатку подобатися гітаристу-початківцю. Далі перед тим, як вибрати гітару для новачка, слід врахувати ще кілька особливостей та вимог до інструменту:

  • Звучання — воно може залежати від породи деревини, форми та розмірів інструменту, накладки грифа. Значення якості звуку може мати конструкція колків, діаметр розетки, матеріал порожків.

  • Висота розташування струн — на високому рівні буде складніше навчатися, оскільки спочатку відчуватиметься тиск на пальці. Варто підбирати розташування приблизно 5 мм у районі 12-го ладу.

  • Розмір гітари — якщо інструмент придбавається для дітей, краще зупинити вибір на моделях з невеликим корпусом. Дорослим підійдуть будь-які розміри.

Також важливо враховувати товщину струн, розмір та форму грифа. Вибір варто зупинити на якісних інструментах від тих брендів, які вже добре зарекомендували себе. Серед них - Admira, Cort, Yamaha, Parksons, Epiphone та багато інших.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Комфорт для пасажирів і водіїв. Дніпро випускає на маршрути ще чотири модернізовані трамваї (15)

•  200-бальниця з Дніпра Іша Воронкіна мріє викладати українську (12)

•  Мер Дніпра пообіцяв відновити зруйновану старовинну афішну тумбу (11)

•  На Дніпропетровщині надзвичайники зняли з дерева хлопця, який хотів врятувати кошеня (9)

•  15 років за ґратами: суд виніс вирок диверсанту, який підпалив об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ на Дніпропетровщині (8)

•  «Гудить так, що неможливо спати»: у Дніпрі мешканці приватного сектора скаржаться на вежу зв’язку (7)

•  Прокурори Дніпра передали до суду справу семи учасників організованої групи на чолі з депутатом міськради (6)

•  У Дніпрі рятують сокола, який безстрашно атакував ворожий дрон (5)

•  У Дніпрі комунальники розбили афішну тумбу, якій 170 років (5)

•  У Дніпрі некероване авто врізалося в трамвай на Кайдацькому мосту (4)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1 689 000
євро вартість одного сучасного трамвая

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті