Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
сб, 16 ноября 2024
08:17

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Краеведы рассказали о секретах малых рек Днепра

|«« «« »» »»|

Кроме известных всем Днепра, Самары и Орели, через наш город протекает около 20 малых рек!

Но многие ли из нас знают о малых реках что-то конкретное?

Наверное, большинство слышали о знаменитой речке Половица, которая в своем нижнем течении спрятана в коллектор. Многим жителям левобережной части Днепра известна речушка Гнилокиш, которая протекает через АНД район и в последние годы полностью оправдывает свое название.

А вот многие ли знают о речке Маячка и о том, что через нее переброшено аж 35 мостов?

Исследованию малых рек Днепра была посвящена краеведческая экспедиция, о которой рассказал Александр Ярошенко:

«Скільки ви знаєте малих річок у межах нашого міста?

Дещо наші містяни знають про річку Половицю, яка зараз під землею у колекторах в центральній частині міста. Дещо відомо і про річку Гнилокиш на лівому березі.

Незаслужено поза увагою залишається річка Маячка, що протікає на теренах селищ Одинківка і Нова Ігрень, що входять до складу міста. А Маячка, наприклад, відома тим, що на своєму протязі має аж 35 містків.

Здається, біля місця, де Маячка впадає в Самару, течії зовсім нема, уся поверхня води заросла жабуринням... Цікаво, це тільки у цьому році, чи так постійно?

А стосовно селища Одинківка (Самарський район) завжди для мене було загадкою наступне: є у нашому місті і озеро Одинківка, але це озеро розташоване в АНД районі. Чи є зв’язок між селищем і цим озером, поки що відповіді на це не маю…

Татарка - ліва притока Самари. Впадає у Самару в районі села Олександрівка. Це недалеко від Одинківки.

За легендою, дикий степ розділився на дві частини: північна частина степу від річки Татарки і південна частина степу від річки Татарки на південь. Татари випасали тут свої отари на південній частині степу аж до річки Татарки, тут навіть є могила яка носить назву «Стадницька», від слова стадо. Через річку Татарку татари не насмілювалися переходити, оскільки у північній частині степу їх громили козачі роз'їзди. Отже, річка Татарка була кордоном від татар.

Річка Татарка і закинутий рибгосп. Поблизу с. Олександрівка колись функціонував величезний рибгосп "Самарський". Імовірно після 1991 р. він почав занепадати. Наразі цей терен і досі у чіїсь приватній власності. Але вже давно нема ставків. Усе щільно заросло очеретами... А річка Таратка на терені рибгоспу у 2020 р. сильно потерпала від якихось токсичних викидів. Цікаво, яка екологічна ситуація тут зараз. На перший погляд вода доволі чиста».

Фото Александра Ярошенко

Gorod.dp.ua на Facebook.


Олексій Пекун  (10.05.24 18:27): Бельба (Шинник), Балка Войцеховська (Краснопілля), Балка Розсоховата (теж Краснопілля), Балка Кринична (Діївка-1) Балка Зелена (межа між 1-ю і 2-ю Діївками), Балка Тунельна, Балка Рибальська (за винятком верхів'я взята в колектор). Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
Прямий  (08.09.23 11:09): ...«Скільки ви знаєте малих річок у межах нашого міста?...
Особисто я можу згадати: Гнилокиш(лів.берег), Вел.Кримка(лів.берег/ж.м.Шевченко), Маячка(Одинківка), Шемилівка(стар.Ігрень), Сусанка(стар.Ігрень), Шиянка(ж.м.Придніпровськ), Сух.Орчик(АНд р-н), Половиця(прав.берег), Жабокряч(осн. частина схована в колекторі як і Половиця/прав.берег).
Може ще є якісь? Назвіть як знаєте...
Ответить | С цитатой
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
стихійних сміттєзвалищ ліквідували у Дніпрі за 2022 рік

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте