Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 23 травня 2025
13:43

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Українці різко змінили ставлення до травневих свят - дослідження

Українці різко змінили ставлення до травневих свят - дослідження

Серед українців у 2023 році різко впала кількість прихильників Дня перемоги 9 травня менше тепер - тільки у Дня праці 1 травня. Найулюбленішим залишився Великдень.

Такі дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології щодо ставлення українців до свят, пише УНН.

За даними Київського міжнародний інституту соціології, ставлення до Дня праці, 1 травня, з 2010 до 2021 суттєво не змінилося, це було одне з найменш популярних свят, тільки 12% українців вважали його найбільш важливим чи улюбленим. У 2023 році кількість прихильників цього свята впала до 5% і це зараз найменш улюблене свято серед українців.

А от День перемоги 9 травня зазнав "драматичних змін", зазначають фахівці. У 2010 це було одне з найбільш важливих свят, так вважали 58% населення. За популярністю День перемоги поступався лише Новому року, Різдву і Великодню. До 2021 року його популярність впала вдвічі і вже тільки 30% вважали його найбільш важливим святом. А у 2023 залишилося тільки 13% прихильників цього свята, менше прихильників тільки у Дня праці.

"Вочевидь це пов’язано з війною, з тим, що День перемоги дуже активно святкується у росії як мілітаристське агресивне свято", - йдеться в звіті.

Згідно з дослідженням, найбільш улюбленими святами українці назвали:

  • Великдень - 70%
  • Різдво Христове - 69%
  • День Незалежності України - 63%
  • День захисників і захисниць України - 54%
  • Новий рік - 52%
  • День Конституції - 29%
  • Міжнародний жіночий день - 25%
  • Трійця - 22%
  • День перемоги - 13%
  • День праці - 5%

Київський міжнародний інститут соціології упродовж 14-22 лютого 2023 року провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 2002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими громадянами України, які на момент опитування проживали на території України. Статистична похибка не перевищувала 2,4%.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
5
млн евро на нові тролейбуси витратить місто у 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті