Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 27 ноября 2024
15:38

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Как правильно оформить аренду жилья во время войны

Как правильно оформить аренду жилья во время войны

Вопрос аренды жилья особенно актуален во время Большой войны, из-за которой миллионы украинцев вынуждены были покинуть свои родные края.

Днепр принял больше 150 тысяч вынужденных переселенцев. Часть из них разместились в социальных центрах, шелтерах для переселенцев, у родных и знакомых. Но многие вынуждены арендовать жилье. Как это правильно сделать тем, кто арендует жилье и тем жителям Днепра, которые сдают свои квартиры приезжим? Надо ли письменно оформлять сделку и оплачивать налоги с полученной прибыли? На эти и другие вопросы ответили специалисты Департамента правового обеспечения Днепровского горсовета :

«Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір найму житла?

Оренда житлових приміщень в Україні нині особливо актуальна, адже у час війни внутрішньо переміщені особи вимушені винаймати помешкання там, де безпечніше. Під час оформлення договору найму житла у сторін нерідко виникає питання, чи потрібне нотаріальне посвідчення такого правочину?

Найм (оренда) житла регулюється главою 59 Цивільного кодексу України.

За договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Згідно з ч. 1 статті 811 Цивільного кодексу України договір оренди житла укладається у письмовій формі. Водночас, як зазначено у ч. 4 статті 209 Цивільного кодексу, правочин на вимогу однієї із сторін може бути завірений нотаріально.

Договір найму житла укладається на термін, встановлений договором. Якщо у договорі термін не вказаний, вважається, що він укладений на п’ять років.

У договорі найму житла мають бути прописані істотні умови, необхідні для такого роду договорів:

предмет договору (будинок або квартира із зазначенням конкретної адреси);

термін дії договору;

оплата.

Бажано передбачити й інші умови, наприклад, вказати права та обов’язки сторін, порядок розірвання договору. В іншому випадку до неврегульованих сторонами нюансів договору будуть застосовуватися загальні положення Цивільного кодексу України.

У деяких випадках нотаріальне посвідчення договорів є обов’язковим, це стосується договору оренди житла з викупом (ч. 2 статті 811 ЦК України). Така угода передбачає, що одна сторона – підприємство-орендодавець передає другій стороні – фізичній особі (особі-орендарю) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря.

Варто знати, що плата, отримана в результаті здачі житла в оренду, є доходом фізичної особи і підлягає оподаткуванню.

Згідно зі статтею 170 Податкового кодексу України у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
150
новых лифтов планируется установить в Днепре в 2024 году.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте