Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
вс, 24 ноября 2024
13:30

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Сегодня в Днепре откроют выставку, посвященную 50-летию жилмассива Победа

Сегодня в Днепре откроют выставку, посвященную 50-летию жилмассива Победа

Выставка-документ «50 лет жилмассиву Победа» сегодня будет торжественно открыта в Днепропетровском художественном музее (ул. Шевченко, 21) в 17 часов.

Это – первая из цикла выставок, которые будут посвящены застройке нашего города в 1970-80-х годах, когда на карте Днепропетровска появился целый ряд новых жилмассивов и знаковых объектов. Эти выставки станут прологом масштабного события, которое пройдет уже в 2022 году, Международного Архитектурного биенале.

Хотя период 1970-80-х годов считается временем «застоя», он в то же время стал эпохой расцвета советского модернизма и функционализма в архитектуре. А по темпам застройки нашего города с тем временем, пожалуй, не сравнится ни одно другое.

Среди украсивших Днепропетровск (а также решивших в нем актуальнейшую проблему постройки жилья и сопутствующей инфраструктуры) жилмассивов была и Победа. Об истории этого жилмассива Городской сайт не раз подробно рассказывал. Публиковали мы и материал историка Максима Кавуна к 50-летию этого жилмассива.

О предстоящей выставке-документе ее организаторы, ОО «Придніпровський барвінок» сообщают следующее:

«Місто Дніпро завжди відрізнялось від інших українських мегаполісів сильною архітектурною школою і, як результат, – архітектурним ландшафтом, випереджаючим свій час та технології. Сьогодні ми спостерігаємо амбітні проєкти по всьому місту, від створення нових скверів до реконструкцій цілих паркових зон, від планування мікрорайонів до перепрошивки інфраструктури транспортних розв'язок. Звісно такі глобальні зміни не можуть не торкнутися бекграунду минулої епохи, що іноді проявляє себе в радикальній формі. Але незважаючи на відсутність статусу об'єкта культурної спадщини та пріоритету недоторканності, житловий масив «Перемога» досі залишається еталоном краси і комфорту, які були досягнуті за допомогою взаємовідносин між нетиповою забудовою і багатим природним ландшафтом.

Масив «Перемога» знаходиться в південно-східній частині міста на місці великої мілководної лагуни, яка була ліквідована шляхом гідронамиву. Для будівництва найзначнішого в архітектурному плані експериментального району знадобилося понад 8 млн. куб. м. ґрунту, щоб відвоювати у заплави річки будівельний майданчик.

Спростовуючи думку про те, що неможливо створити яскравий індивідуальний образ житлової будівлі засобами панельного домобудівництва, архітектори розробили ключові для житлового масиву споруди із забороною їх подальшого тиражування у інших місцях. Тут було зведено перший комплекс з хмарочосів «Башен-свіч»; 16-типоверхові будинки «Вітрила» поруч із прибережними зонами; житловий будинок довжиною у 36 під'їздів, в народі «Китайська стіна»; сформовані рекріаційні зони вздовж усієї набережної та коса гребного каналу в 2,5 км. За наочну переконливість образотворчої мови архітектурних форм автори Є. Яшунський, П. Ніринберг, Н. Розанов, О. Хавкін, О. Воловик, В. Гудзь та ін. були удостоєні державною премією СРСР у 1983 р., що визначило житловий масив пам'ятником архітектури.

Метою виставки-документа є привернення уваги до архітектури функціоналізму і модернізму 1970-х років, а також їхнього впливу на формування та розбудову міста. Географія виставки зростає від академії фізичної культури і спорту до південного мосту, захопивши території одразу двох масивів «Мандриківського» та «Лоцманського», об'єднаних в один до 30-ї річниці перемоги над фашизмом. В рамках проєкту представлені матеріали, більшість яких раніше не публікувалися (сотні фотографій, які документують побудову району; зображення макетів та креслень; елементів оформлення місцевих ресторанів та дитячих садків; природних ландшафтів насипної території, віртуальна екскурсія, тощо). Дослідження, крім освітньої програми має на меті ініціювання створення музею району, а пізніше музею архітектури модернізму в Дніпрі, яка знаходиться під загрозою зникнення, незважаючи на захист фортифікаційними спорудами, подібних до китайської стіни».

Вход на новую выставку – по цене музейного билета с соблюдением карантинных правил.







Gorod.dp.ua на Facebook.


Местный.  (23.12.21 19:32): Низкий поклон тем, кто спроектировал и построил этот район!
Он лучший и престижный в городе!
Риелторы знают.
Ответить | С цитатой
57888  (23.12.21 13:10): Следы высокоразвитой цивилизации... Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
лет дворцу культуры «Шинник»

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте