Жіночий фінал бігу на 400 метрів з бар'єрами - єдина бігова дистанція, де змагалися представники України. Одразу дві атлетки - Анна Рижикова та Вікторія Ткачук - пройшли до вісімки найкращих та змагалися у фіналі.
На Олімпіаді-2020 в Токіо і Анна, і Вікторія виграли свої стартові забіги, але у півфіналах фінішували третіми (це не давало їм можливості напряму потрапити до фіналу). Однак за часом добору і Рижикова, і Ткачук відібралися до вирішального забігу.
Упродовж 2021 року сезону обидві бігунки неодноразово покращували свої особисті рекорди, а Анна Рижикова стала першою українкою в історії, яка вибігла з 53 секунд (національний рекорд - 52.96 сек).
Загалом у фіналі на 400 метрів з бар'єрами бігли найсильніші атлетки у світі. Світова рекордсменка Сідні Маклафлін, екссвітова рекордсменка Далайла Мухаммад, а також третя найшвидша у світі в історії - нідерландка Фемке Бол. Саме вони були трьома претендентками на медалі.
І саме ці три спортсменки завершили фінал на подіумі. Маклафлін, Мухаммад та Бол відірвалися від усіх інших уже на старті дистанції, а на останній 100-метрівці в очній боротьбі вирішували розподіл місць на п'єдесталі.
Зрештою, на фінішній прямій "золото" вирвала Сідні Маклафлін - з новим світовим рекорд, 51.46 сек! Другою фінішувала Далайла Мухаммад - у неї другий результат в історії (51.58 сек), це теж час світового рекорду.
Третя - нідерландка Фемке Бол, це четвертий найкращий час в історії!
Українка Анна Рижикова закінчила забіг п'ятою з результатом 53.48 секунди - другий її час в кар'єрі. А Вікторія Ткачук встановила особистий рекорд - 53.79 секунди, що дозволило їй фінішувати шостою!
Біг на 400 метрів з бар'єрами (жінки). Фінал
Сідні Маклафлін (США) - 51.46 секунд
Далайла Мухаммад (США) - 51.58
Фемке Бол (Нідерланди) - 52.03
5. Анна Рижикова - 53.48
6. Вікторія Ткачук - 53.79
Сідні Маклафлін уперше стала олімпійською чемпіонкою.
Які рекорди встановлені на дистанції 400 м/б
Сідні Маклафлін - світовий та олімпійський рекорд (51.46 сек)
Фемке Бол - рекорд Європи (52.03)
особисті рекорди - Джаніл Расселл (53.08 сек) та Вікторія Ткачук (53.79 сек)
національний рекорд - США (Сідні Маклафлін) та Панама (Джіанна Вудруф)
На чоловічій дистанції 400 метрів з бар'єрами теж впав світовий рекорд. Його оновив Карстен Варгольм, а результати другого та третього місця - друге та четверте в історії на дистанції. Аналогічна ситуація, як і в жінок.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |