Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 25 ноября 2024
12:13

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На Ломовском плацдарме продолжают искать останки погибших защитников Днепропетровска

|«« «« »» »»|

Хотя после окончания Второй Мировой войны прошло 77 лет, прах тысяч погибших бойцов до сих пор остается на полях бывших сражений.

И одно из таких мест кровавой битвы – расположенный недалеко от Днепра Ломовский плацдарм, на котором ровно 80 лет назад происходили затяжные ожесточенные бои при обороне Днепропетровска в 1941 году.

Об этом священном месте знают многие, здесь установлен мемориал погибшим. Еще советское время были найдены и захоронены останки тысяч погибших. Но сложно даже представить, прах еще скольких солдат и офицером остается незахороненным на местах этих боев.

Поэтому общественная организация «Пошук-Днипро» уже не первый год занимается исследованием Ломовского плацдарма и поиском останков погибших защитников нашего города, которые потом торжественно предаются земле.

Сейчас проходит очередная поисковая экспедиция. О ней в ОО «Пошук-Днипро» рассказывают следующее:

«Після публікації робіт на території колишнього Ломівського плацдарму ми отримали інформацію від місцевих жителів про наявність поховань у відомих їм місцях і які вже не мають візуальних ознак.

25 липня 2021 року було здійснено виїзд робочої групи для роботи зі свідками та фіксації їхніх свідчень. Результат відпрацьованого перевершив очікуване.

Ми зафіксували свідчення людей які дітьми на власні очі бачили що відбувалося на цих місцях у 1941 році. Нам вдалося, зі згоди свідків, вивезти їх на самі місця подій де вони вказали і розповіли дуже багато цікавого. Вражає те що з якою впевненістю, не звертаючи увагу на вік, вони пригадували, вказували місця тих трагічних днів війни.

Також дуже інформативними були розповіді людей, які переказували спогади своїх родичів та місцевих які пережили тоді війну. За допомогою таких свідчень нами локалізуються місця для подальших практичних досліджень.

І вже на теперішній час ми розуміємо що написане колись в книжках починає дуже відрізнятися від того, що ми досліджуємо. Бо практичні дослідження та висновки за такими дослідженнями є аргументом в твердженнях дійсності. Тому дві строки в історії війни про те, як “здали“ Дніпро, це НІ ПРО ЩО!

Пошук триває…».

О результатах поисковой экспедиции мы расскажем.

Фото – «Пошук-Днипро».

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
45
стихійних сміттєзвалищ ліквідували у Дніпрі за 2022 рік

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте