Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Сб, 17 травня 2025
18:07

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Школяр з Дніпра став переможцем національного українсько-німецького проекту для старшокласників «Молодь дебатує»

Школяр з Дніпра став переможцем національного українсько-німецького проекту для старшокласників «Молодь дебатує»

У Харкові 11 грудня пройшла фінальна гра проекту «Молодь дебатує». Темою вирішальної дебатної гри стало близьке старшокласникам питання «Чи варто ввести 12-річну освіту в Україні з 2018 року?».

Першим переможцем в історії дебатів Jugend debattiert українською став Едуард Білоусов з Дніпровського міського юридичного ліцею. Але організатори вважають переможцями всіх учасників проекту, всіх 113 учнів 8 шкіл 4 регіонів країни – Дніпровської, Харківської, Запорізької і Миколаївської областей. У планах організаторів – розширення проекту на інші школи як в уже задіяних, так і в нових регіонах України.

«Ми вдячні творцеві унікальної методики Jugend debattiert пану Кемманну за те, що він погодився – вперше – використовувати його методику за межами німецькомовного середовища. Для молодих українців особливо важливо вміти дискутувати рідною мовою», – сказала, виступаючи перед фіналістами проекту, депутат Бундестагу 17-го скликання, експерт з питань демократизації в Україні, експерт з питань зовнішніх зв'язків ЄС Віола фон Крамон.

Учасникам «Молодь дебатує» Віола фон Крамон розповіла історію Ансгара Кемманна: 15 років тому, сам будучи студентом, він зауважив, що німецьким студентам не вистачає вміння вести дискусію, відстоювати свою думку, поважати чужу. Він створив для своїх товаришів по навчанню власну концепцію дебатів. Згодом мережа груп, що використовують методику Кемманна росла, до неї приєднувалися студенти та університети по всій країні, і через 15 років методика стала повсюдною, на загальнонімецькі фінали приходять вищі особи держави, а їх учасники, як правило, досягають успіху в бізнесі, політиці, суспільній діяльності. Сьогодні проект по використанню методики в Україні українською мовою підтримує МЗС Німеччини.

В Україні офіційною метою організаторів є сприяння розвитку критичного мислення у молодих українців і залучення їх до вирішення соціально важливих питань. Це – необхідна складова для розвитку демократії в країні. Але співорганізатор проекту, радник міністра освіти і науки, натхненник руху EdCamp Ukraine Олександр Елькін вважає, що це лише частина того, що дає проект учасникам.

«Він дає найдорожче для молоді – досвід, за який часто доводиться платити. У нас він набувається в атмосфері взаємної поваги та підтримки. Тут є дружба і співпраця, які народжуються між людьми, однодумцями, школами в різних регіонах країни. Проект завершився, але зв'язки залишаються. І тут є можливість бути почутими, можливість, яку, на жаль, молоді люди отримують нечасто», – говорить Олександр Елькін.

За його словами, аргументи, висловлені учасниками на фінальній грі (її темою, нагадаємо, стала необхідність введення 12-річного навчання в середніх школах), будуть передані в міністерство освіти і озвучені на засіданнях з питання шкільної реформи. Перед і після дебатів відбулося традиційне голосування залу з приводу обговорюваної теми. Якщо до початку гри більшість залу висловилося проти – CONTRA – переходу на «12-річку», то після завершення дебатів багато хто змінив свою думку на «PRO».

«Я радий, що переміг у проекті, хоча головною моєю метою була не перемога, а досвід у підготовці аргументів для обох сторін, у телевізійному виступі, – зізнався переможець проекту, учень Дніпровського міського юридичного ліцею Едуард Білоусов. – Напевно, в цьому і є секрет успіху в дебатах, коли ти думаєш не про те, щоб перемогти будь-якою ціною, а про те, як краще розібратися в темі».

Зараз учасники дебатів повертаються в свої міста з твердим наміром продовжити традиції «Молодь дебатує» в школах і університетах. Через кілька років, впевнені організатори, вони стануть людьми, які приймають рішення, та допоможуть змінити країну.

Проект реалізований в партнерстві EdCamp Ukraine і Sonnenberg Kreise e.V. і проводиться в Україні за програмою сприяння громадянському суспільству за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ ФРН та методичної підтримки Jugend debattiert . Організаторами проекту є люди, які мають багаторічний досвід виховання молоді в дусі демократії, рівності та толерантності

Хронологію проекту, новини та інші подробиці можна дізнатися на сайті «Молодь дебатує» і на офіційній сторінці проекту в Facebook.

Додаткову інформацію можна отримати у Тетяни Ландесман ( PR -агентство « Bagels & Letters »): +38 063 22 22 583, + 38 095 592 66 68, [email protected] .

Довідка:

За правилами Jugend debattiert в дебатах беруть участь чотири людини – двоє представляють сторону PRO , двоє – CONTRA . Теми задані заздалегідь, але яку позицію – «за» або «проти» їм потрібно буде представляти, учасники дебатів дізнаються за півгодини до їх початку. Переможцем стає той, хто дав можливість всім приєднатися до обговорення, сприяв продуктивності дискусії, максимально «просунув обговорення», надаючи можливість глибокого і різнобічного висвітлення проблеми.

Sonnenberg - Kreis e.V. – Неприбуткова організація, створена в ФРН в 1958 році. З 1960-х років займається проведенням дебатів серед молоді для трансформації суспільства, розвитку демократії, формування демократичних цінностей і моральних принципів. Працює в інших країнах через "International Sonnenberg Association", метою діяльності якої є зміцнення міжнародного взаєморозуміння і співіснування.

EdCamp Ukraine – унікальна платформа професійного зростання для шкільних вчителів України. Це (не) конференції для шкільних педагогів, які проходять в новому форматі дискусійного заходу, де учасники / -ці самі визначають хід його роботи. EdCamp Ukraine допомагає розвитку незалежної, стійкої і відповідальної педагогічної спільноти, яка об'єднає найкращих агентів змін в системі національної освіти.





Gorod.dp.ua на Facebook.

Читайте також:

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
10
грн. вартість проїзду в електротранспорті та метрополітені з січня 2025 р.

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті