I це закономірно, адже дільничний інспектор міліції - достатньо помітна постать у структурі правоохоронних органів. Навіть, якщо можна так сказати, стратегічна. Бо насамперед через нього значною мірою реалізується державна політика в правоохоронній сфері. Дивлячись на нього, оцінюючи його дії, пересічний громадянин робить висновок про те, як держава захищає його добробут, його особисту безпеку, безпеку його рідних від криміналу взагалі. А в сільській місцевості дільничний - це практично єдиний представник міліції.
Інститут дільничних інспекторів в Україні було започатковано ще з часів розбудови державності. Першим документом, який закріплював статут дільничного, стала інструкція для районних наглядачів, затверджена у 1923 році.
За часів незалежності в Україні роль і значения в суспільстві інституту дільничних інспекторів зазнали суттєвих змін. Особливо зараз, бо й взагалі вимоги, які сьогодні пред'являються працівникам міліції, стали більш жорсткими. Це насамперед стосується оптимізації відносин між правоохоронцями та пересічними громадянами, викорінення випадків приховування та нереагування на злочини, неуважного та бездушного ставлення до законних вимог людей. А оскільки дільничний інспектор - це та ланка, з якої починається зв'язок між населенням та правоохоронцями, то всі ці вимоги торкнулися його перш за все і гостріше за все.
Працівники служби дільничних інспекторів міліції чудово розуміють, що вимогливість до себе у найменших дрібницях, відкритість, оперативне реагування на звернення громадян, повсякчасна готовність прийти на допомогу людям - це їх професійний обов'язок, який не залежить від будь-яких рамок у часі, бо це - справа честі та совісті.
У державі сьогодні працює більше 12 тисяч дільничних інспекторів міліції. З них майже половина обслуговують сільську місцевість. Ці працівники вносять вагомий вклад у боротьбу зі злочинністю. Спираючись на підтримку громадськості, ними розкривається кожен третій злочин у державі. Територію Дніпропетровщини обслуговує 928 дільничних інспекторів міліції, з яких 305 в сільській місцевості, а також 143 помічника дільничних інспекторів міліції, з яких 36 – в сільській місцевості.
Тільки за п’ять місяців поточного року дільничними інспекторами розкрито 2938 злочинів, серед яких, 2 убивства, 20 розбійних нападів, 191 грабіж, 621 злочин, пов’язаний із незаконним обігом наркотиків, 178 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом зброї та 284 злочинів у сфері економіки. Сьогодні дільничними інспекторами міліції розкривається вдвічі більше злочинів ніж 10 років тому. Це при тому, що кількість працівників служби залишилась майже на рівні.
Також в поточному році виявлено 16029 адміністративних правопорушень, в тому числі: 454 – за незаконний обіг наркотичних речовин; 1960 – за вчинення насильства в сім’ї; 3393 – за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях; 231 – за виготовлення та зберігання самогону; складено 459 матеріалів за порушення правил у сфері обігу металобрухту. З метою формування позитивного іміджу міліції України, а також покращання взаємодії органів внутрішніх справ з населенням і громадськими формуваннями, протягом 2008 року на території області проводились сходи та виступи перед населенням і в трудових колективах, за участю представників місцевої влади та самоврядування, керівників підрозділів, що входять до блоку міліції громадської безпеки та дільничних інспекторів міліції, обслуговуючих адміністративні дільниці.
Так, в цілому по області проведено 484 сходів та 1104 виступів перед населенням та в трудових колективах. Під час проведення вказаних заходів за юридичною консультацією звернулось і отримало допомогу понад 8000 громадян.
З метою підвищення авторитету служби дільничних інспекторів міліції, в області постійно здійснюються подворові та поквартирні обходи місць проживання громадян, з одночасним врученням візитних карток, з’ясуванням проблемних питань населення.
Окрім того вагомий внесок роблять і члени громадських формувань та громадські помічники дільничних інспекторів міліції, які надають допомогу дільничним інспекторам міліції в охороні громадського порядку, та приймають участь у розкритті злочинів.
На сьогоднішній день на території Дніпропетровської області зареєстровано 161 громадське формування загальною чисельністю 2878 членів, з них у сільській місцевості – 121, чисельністю 1900 членів. Керівництво УМВС України в області, а також місцеві органи влади та самоврядування не стоять осторонь від проблем служби і роблять все необхідне, щоб дільничний інспектор почувався на своїй дільниці більш впевненим та захищеним, - отримував більшу зарплатню, мав житло, службовий автотранспорт.
Робота щодо удосконалення службової діяльності, впровадження нових форм і методів роботи продовжується.
Урочистості з нагоди 85-ї річниці створення служби дільничних інспекторів міліції відбулися 18 червня 2008 року у приміщенні Дніпропетровського академічного державного театру опери та балету. Громадяни, представники засобів масової інформації та гості свята мали нагоду ознайомитися з технікою і озброєнням підрозділів блоку міліції громадської безпеки, що була виставлена на площі перед театром. Багато з тих, хто сьогодні несе нелегку службу дільничного, були заохочені Міністром внутрішніх справ та начальником УМВС України в Дніпропетровській області.
По закінчені урочистої частини на «винуватців свята» та їх гостей чекав святковий концерт.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |
и это В ОБЛАСТНОМ ЦЕНТРЕ!!!!
ИНТЕРЕСНО, ЕСЛИ У НИХ КАКОЕ-НИБУДЬ РУКОВОДСТВО??? И ЧТО "ОНО" ДЕЛАЕТ И КУДА СМОТРИТ???? Відповісти | З цитатою