Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Чт, 21 листопада 2024
22:19

ДОВІДНИК

Магдалинівський район

Район знаходиться у північній частині Дніпропетровщини. Межує з Харківщиною, по річці Оріль з Полтавською областю, з Новомосковським, Дніпропетровським, Петриківським і Царичанським районами.

Площа району складає 159,9 тис. га, з якої 76% – орні землі, 5,9 тис. га – ліси, 3,85 тис. га – ріки, озера та водоймища. На території району протікають чотири річки – Оріль, Кільчень, Чаплинка, Заплавка. Штучна водна артерія Дніпро–Донбас з'єднала води Дніпра з Північним Дінцем, дала Донбасу як питну, так і технічну воду. У південно-західній частині району проходить Фрунзенська зрошувальна система. Є свій лісовий заповідник (6,2 тис. га).

У надрах землі є запаси газу, нафти.

На території району станом на 01.2017 проживають 33,7 тис. жителів.

Перші відомості про поселення району зустрічаються в реєстрових книгах Запорозької Січі в 1738 році. До 1700 року тут був дикий степ, по якому кочували племена половців, сарматів, печенігів. Добиралися до цих земель і татарські орди.

Про притоку Дніпра – Оріль, яка є найчистішою річкою Європи, існує цікава легенда. Жив колись на Ряшанській горі змій, який кожного року забирав у неволю найкращу дівчину з навколишніх сіл. Одного разу в тих краях поселилася сім'я, в якій були три сини-ковалі та красуня донька. Прийшла черга і до красуні дівчини іти до змія. Не погодилися з цим брати і вирішили боротися зі змієм. Сили були нерівними, але любов до сестри надала їм мужності і сили. Юнаки виграли битву. Змій знесилився, захотів пити і направився до Дніпра. Брати запрягли його в плуг і на всьому шляху проорали глибоку борозну. Визволені з неволі дівчата заплакали від радощів і сльозами наповнили борозну. З тих пір говорять, що Оріль несе до Дніпра чисті, як дівоча сльоза, води. Особливо красиві її плеса на початку літа, коли на обрамленій зеленим лісом воді рясніє біле латаття.

Як адміністративна одиниця Магдалинівський район, із центром в селі Магдалинівка, заснований у 1925 році. У 1958 році до нього було приєднано частину колишнього Котівського району. У 1962 році район був розформований, частина його відійшла до Царичанського, а частина – до Новомосковського району. З 1965 року район знову повернувся у свої межі і в такому складі існує й тепер.

Всі села зв'язані з райцентром дорогами з твердим покриттям, у більшості сіл внутрішні дороги заасфальтовані.

У районі працюють 54 агроформування та 268 фермерських господарств.

Для юних жителів району діють Будинок дитячої творчості, районна станція юних натуралістів, дитячо-юнацька спортивна школа, музична школа, 35 загальноосвітніх шкіл. До 22 шкіл організовано підвезення учнів із 19 сіл.




За інформацією Обласної державної адміністрації
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті