Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Чт, 25 квітня 2024
03:50

ДОВІДНИК

Дніпровський район

Дніпровський (до 2015 р. Дніпропетровський) район межує з Магдалинівським, Новомосковським, Синельниківським, Солонянським, Криничанським, Петриківським районами. Район справедливо називають воротами обласного центру, оскільки він розташований навколо нього.

Населення району на теперішній час складає 84,4 тис. осіб (2017).

Дніпровський район за віком – досить молодий, бо утворений у 1965 році. До 1965 року нинішній Дніпровський район був Приміським.

...Ще з сивої давнини, як свідчать літописи, у згадках істориків, краєзнавців, археологів зафіксовані відомості про район. На його території знайдено поселення пізнього палеоліту, могильник та поселення часів мезоліту. Досліджені поселення епохи неоліту, знайдено предмети черняхівської культури.

Цікавим історичним фактом є виникнення Підгородного як одного з найбільших нині міст району. Перші згадки датуються ще 1600 роком. Саме тоді вздовж узбережжя річок Кільчені та Самари до нинішнього села Спаського (зараз – Новомосковський район) запорозькі козаки заснували зимівники. Одне з таких поселень, що мало назву Богородичкове, розташувалося на березі старої Самари. Козацькі хутори на території нинішнього міста Підгородного були об'єднані в 1778 році в одне селище-громаду – "Воїнську слободу" Підгородного.

Сьогодні район об'єднує всі приміські господарства і недаремно придбав славу сільськогосподарського "цеху" двох потужних індустріальних центрів – Дніпра та Кам'янського, забезпечуючи ці міста овочевою та молочною продукцією. Це, у свою чергу, і визначило овоче-молочний напрям у спеціалізації сільгосппідприємств.

Виробництвом сільськогосподарської продукції займаються 235 сільськогосподарських формувань.

Загальна площа сільськогосподарських земель становить 112,4 тис. га, у тому числі сільгоспугідь 111,3 тис. га, із них 92,7 тис. га – рілля. Площі, виділені під посіви сільгоспкультур, складають 83,5 тис. га, у тому числі: під зернові культури – 43,3 тис. га, технічні – 11,0 тис. га, овочево-баштанні – 7,2 тис. га, кормові – 22,0 тис. га.
Господарства району спеціалізуються: у землеробстві – на вирощуванні зерна, особливо озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків; у тваринництві – на виробництві молока, м'яса, яєць.

Найкращими є такі підприємства як ВАТ "Чумаки", науково-дослідна агрофірма "Наукова", ЗАТ АФ "Дніпро". Вищезазначені господарства мають можливість зрошувати поля завдяки Фрунзенській зрошувальній системі, яка складається з двох магістральних каналів довжиною 55 кілометрів, а також 10 міжгосподарських розподілювачів. Загальна довжина зрошувальної, викидної та колекторно-дренажної мережі – 1025 кілометрів.

У районі діють 12 будівельних організацій та 16 промислових підприємств, зокрема такі як СП "Дніпропромбудекспорт", Балівський комбінат хлібопродуктів, ВАТ "Гарант", облкооппромторг облспоживспілки, завод дерев'яних виробів, комплектації та збуту, ВАТ "Новоолександрівський завод керамічних виробів", "Агровест", "Дніпроагропромбудматеріали", Східне підприємство електричних мереж, транспортне спецавтопідприємство.

До послуг населення району – 37 лікувальних закладів. Найбільші – центральна районна лікарня та Підгородненська міська лікарня. Відповідають сучасним вимогам також такі лікарні як Любимівська, Миколаївська, Сурсько-Литовська та Новоолександрівська. Крім того, у сільській місцевості працюють 16 фельдшерсько-акушерських пунктів, 13 амбулаторій, 4 дільничні лікарні, 2 профілакторії, 5 оздоровчих пунктів.

Діють 28 шкіл, 4 позашкільні установи: еколого-виробниче об'єднання дітей та учнівської молоді, Будинок дитячої творчості, центр технічної творчості та дозвілля школярів і молоді, дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки.

Для потреб населення в районі функціонують 2 стадіони, 16 спортзалів, 43 спортивні майданчики, 15 клубів, кінотеатр, 2 музеї, 25 бібліотек.

На території району знаходяться 422 пам'ятники, із яких 192 – це археологічні стародавні поховання, 39 – історичні пам'ятки, 12 – пам'ятки мистецтва.




За інформацією Обласної державної адміністрації
copyright © gorod.dp.ua
Усі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті