Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ИСТОРИЯ ГОРОДА

Екатеринослав. Развитие капитализма

Таємниці Дніпра: Перша українська книга в нашому місті

Яка книга була вперше видана українською мовою в нашому місті? Чому у цієї книги фактично декілька авторів? Завдяки кому це видання побачило світ? Якою була доля цієї книги, і де вона збереглася сьогодні?

Таємниці Дніпра: 250 років історії 9-ї лікарні

Що розташовувалося 250 років тому на Мануйлівському проспекті? Коли виник зелений масив на території сучасної 9-ї лікарні? Кому належала панська садиба в Мануйлівці? Хто з відомих історичних осіб відвідував цю територію? Коли й як була заснована 9-а лікарня? Які споруди комплексу лікарні мають архітектурну та історичну цінність?

Дніпровська філармонія: історія центру культури та її будівлі

Коли та за яких обставин була заснована Дніпровська філармонія? Які зірки виблискували на сцені філармонії у довоєнний та післявоєнний період? В яких будівлях нашого міста послідовно розташовувалася філармонія? Хто є архітектором сучасної будівлі філармонії? Чому будівля філармонії вважається архітектурною пам’яткою європейського значення? Які новації в житті філармонії впроваджуються нині?

Таємниці Дніпра: Піквікський клуб

Звідки взяли собі назву катеринославські «піквіки»? Хто входив до складу «клубу»? Які гострі теми життя міста та краю вони обговорювали? Про що писали в своїх романах «Піквіки»? Якою була реакція місцевої влади та чиновників на «викривальні» романи? Як склалася подальша доля «піквіків»?

Історія кіно у Дніпрі: які фільми дивились містяни 125 років тому?

Як зустріло наше місто кінематограф? Як проходив перший кіносеанс у Катеринославі? Які фільми дивилися городяни 125 років тому? Яким фільмам надавали перевагу й чому? Якою була реклама кінофільмів? Які кінофільми дивилися під час революції?

Люди Дніпра: Олександр Терпигорєв

Одним із символів наукової еліти нашого міста сто років тому був професор, а згодом академік Олександр Терпигорєв. Його ім’я «гриміло» не тільки у гірничій справі, а й у громадсько-політичному житті Катеринослава.

Вознесенська церква – передостанній храм Катеринослава

Ця будівля, виразна як своєю архітектурою так і історією побудови, на жаль, була варварські зруйнована в 1930-і роки радянською владою.

Перший завод-примара нашого міста: історія завдовжки в 190 років

У 2022 році виповнюється 190 років від часу відкриття першого металургійного підприємства у нашому місті.

Дніпровському коледжу залізничного транспорту – 120 років

У травні – липні цього року виповнюється 120 років Коледжу залізничного транспорту та транспортної інфраструктури. Це один із найстаріших середніх спеціальних навчальних закладів нашого міста.

Дніпровському трамваю – 125 років

26 червня 2022 р. виповнюється 125 років із моменту відкриття трамвайного руху в нашому місті. Місто на Дніпрі стало тоді третім «трамвайним містом» у тодішній Російській імперії, після Києва та Нижнього Новгорода.

125 лет первой всеобщей переписи населения города

Сколько человек жило в нашем городе 125 лет назад? Какие национальные общины преобладали? Какие сословия жили в городе – сколько было дворян, купцов, мещан и рабочих? Сколько иностранцев жило в городе? Какой была динамика населения города в тот период?

Люди Днепра: Архитектор Петр Фетисов

Как связан архитектор Петр Фетисов с нашим городом? Почему биография архитектора похожа на авантюрный роман? Какую «вторую жизнь» и где вел архитектор? В каких городах он проявил себя? Как он проектировал «Украинский дом» в Екатеринославе? Как сложилась судьба талантливого зодчего и где он похоронен?

Легендарные люди Днепра: Иван Акинфиев

Иван Акинфиев – знаковая персона в истории Екатеринослава. Он - выдающийся ученый-биолог, ботаник, автор гербария екатеринославской флоры, цветочного календаря города и книги об истории садов и парков Екатеринослава. Один из основателей Екатеринославского научного общества и Екатеринославского университета.

Карл Роде – легендарный врач Екатеринослава, давший название балке

В 2021 году двойной юбилей у первого врача нашего города – Карла Ивановича Роде.

Первые авиаторы в Екатеринославе

Когда начались первые полеты в Екатеринославе? Кто из знаменитых летчиков своего времени посещал Екатеринослав? В каких местах города происходили полеты? Все ли первые полеты были удачными? Как реагировала на них городская публика?

Эпидемии в истории Екатеринослава

Какие страшные хвори преследовали жителей Екатеринослава сто и двести лет назад? Как проходила самая крупная эпидемия в истории города? Как боролись с эпидемиями 200 и 100 лет назад? Сколько населения становилось жертвами эпидемических заболеваний? Кто из знаменитых людей города пал жертвой эпидемий?

Дитрих Тиссен – выдающийся зодчий Екатеринослава из династии мукомолов

Городской сайт продолжает увлекательные рассказы об архитекторах нашего города.

История наводнений в Екатеринославе-Днепропетровске

Наш город за свою 243-летнюю историю, кроме эпидемий, оккупации, многократных смен власти, пережил еще и целый ряд тяжелых наводнений.

Александр Толстиков: легендарный «мэр» нашего города начинал с приказчиков

Этот человек вошел в историю как успешный хозяйственник и эффективный менеджер. Его жизнь может служить отличным примером для современных «отцов города».

Кэтрин Эзау: Родилась в Екатеринославе, умерла в… Санта-Барбаре

Сегодня наш рассказ о дочери Иоганна Эзау – Катарине (Кэтрин) Эзау. Уроженка нашего города является самой известной женщиной-ученым в США. Но много ли горожан знают об этом?!

История города:

Дерев'яний міст,
1957
Дядя Олег
» Темы о городе:
- Архитектура
- Символика города и области
- Город по кусочкам
- Заметки о городе
- История города
- Исторические карты
- История городского транспорта
- Знаменитые люди города
- Исторический календарь


copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте