Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.

ИСТОРИЯ ГОРОДА

У Дніпропетровську відкрито перший в СРСР Палац культури студентів


Потемкинский дворец (вид сер. XIX века)

ДК Студентов

Дворец Студентов

Дворец студентов
Палац культури студентів відомий у Дніпропетровську ще і як палац Потьомкіна. Колишню резиденцію Князя, в якій він так і не побував, реконструйовано за проектом архітекторів О.В. Баранського, С.П. Глушкова та інженера О.О. Мучника.

Палац розташований на території нинішнього парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. На передньому плані, перед входом до палацу, було облаштовано басейн з фонтаном посередині, оформлений скульптурною групою фізкультурників і шестиметровою вазою. Нині його можна бачити хіба що на старих фотографіях. Парадний вхід прикрасили шістьма колонами та барельєфами В.І. Леніна і Й.В. Сталіна. Три монументальні скульптури у вигляді юнаків і дівчини з розкритою книжкою в руці, встановлені над колонами, уособлювали щасливу молодість.

Два яруси колон, орнаментована балюстрада, високий купол вестибюля, прикрашений витонченою ліпниною, створили добре продуманий ансамбль. Цьому сприяли також позолочені капітелі колон і з гарним смаком пофарбовані стіни. Праворуч і ліворуч від вестибюля розташувались галереї зі склепчатою ліпною стелею, між ними і вестибюлем — великі квадратні зали, призначені для різних виставок, а наприкінці кожної галереї — лекційні зали, обладнані кафедрами і спеціальними кріслами. Стіни були прикрашені портретами російських діячів науки, культури і мистецтва.

Із залів вели виходи на широкі балкони, звідки відкривався чудовий вид на Дніпро, та двері до концертного залу, розрахованого на 600 місць. Добре освітлені парадні сходи вели на другий поверх, а з площадки сходів можна було потрапити на антресолі та в кімнати для занять гуртків. Привертав увагу невеликий комфортабельний кінотеатр, розрахований на 350 глядачів і обладнаний найновішою кіноапаратурою. До кінозалу та фойє можна було також зайти з парку.

Фасад Палацу з боку парку був значно багатший в архітектурному плані, ніж головний. Над шістьма колонами встановили три скульптури, а за колонами — барельєфи Чернишевського, Бєлінського та Добролюбова. Звідси широкі сході каскадами збігали на алеї парку.

Усього до послуг студентів обладнали 80 кімнат і залів. На спорудження Палацу витратили 6,6 мільйонів карбованців, а на обладнання — 3,5 мільйонів.

Сьогодні Палац – один із найстаріших і найцікавіших будинків Дніпропетровська.

История города:

Перехрестя Короленко і Проспкта,
1920-1940 гг.
serega_82
» Темы о городе:
- Архитектура
- Символика города и области
- Город по кусочкам
- Заметки о городе
- История города
- Исторические карты
- История городского транспорта
- Знаменитые люди города
- Исторический календарь


copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте