пн, 29 апреля 2024
01:58

БК «Прометей» поставил победный аккорд в уходящем году

В последнем матче Еврокубка в 2023 году наши земляки обыграли словенскую «Олимпию» - 105:100.

Эта победа позволила баскетболистам из Слобожанского под Днепром еще прочнее укрепиться на 6 месте, оторвавшись от преследователей.

О победном матче и турнирном положении в БК «Прометей» рассказали:

«Прометей» приймав словенську «Цедевіту-Олімпію» в своєму останньому матчі Єврокубка в 2023 році.

Український клуб зумів здобути перемогу із рахунком 105:100.

Команди видали результативну зустріч, розпочавши активний та атакувальний баскетбол вже із першої чверті. Її доволі впевнено виграли гості зі Словенії, однак «Прометею» вдалося перевернути хід зустрічі на свою користь у другій 10-хвилинці, а триочковий баззер Джиана Клавелла, яким він закрив половину, став справжньою прикрасою цього матчу та дозволив «титанам» піти на перерву лідерами.

Однак у другій половині словенці продовжили свій натиск на кошик підопічних Ронена Гінзбурга і зуміли затягнути «Прометей» у непросту кінцівку. Хоча там «червоно-білі» зуміли вистояти та довести зустріч до перемоги, зокрема допомогли вдалі дії легіонерів команди у клатчі.

Найефективнішим гравцем «титанів» у матчі став Таі Одіасе. В активні центрового 17 очок, 8 підбирань та перехоплення. Рейтинг ефективності – 25.

Для «Прометея» ця перемога стала сьомою в нинішньому сезоні Єврокубка. Тепер показник «червоно-білих» – 7-6. «Цедевіта-Олімпія» ж досі не знає перемог – це вже 13 поразка для словенського колективу.

Головний тренер «Прометея» Ронен Гінзбург прокоментував непросту перемогу над «Цедевітою-Олімпією» в матчі Єврокубка.

– Перш за все, це дуже важлива перемога для нас. Ми не могли дозволити собі програти цей матч. Все, про що ми говорили з гравцями, що це команда з останнього місця, хоч і з хорошими гравцями, що у них не буде багатьох баскетболістів, ми говорили-говорили-говорили, але все одно не вийшли із правильною енергією.

Лише повага до «Цедевіти», вони грали в хороший баскетбол. Але й ми допомогли їм у цьому. Ми раді, що останні 2-3 хвилини ми покращили захист та виграли цей матч. Як я вже казав, перемога – це перемога. І ми маємо бути щасливими, але нам є над чим працювати.

– У першій половині опоненти набрали 55 очок, що можете сказати про захист?

– Та не було захисту. Це була ніби Літня ліга в першій половині. Це ніби НБА, бо в НБА не грають у захисті. Як я вже казав, ми не були готовими, але потім виправили захист та ситуацію загалом.

– Коли варто чекати повернення Ді Джея Кеннеді на майданчик?

– Він почне грати в Латвійсько-Естонській лізі і, сподіваюсь, до наступного матчу, через два тижні, він вже буде готовим. Я сподіваюсь на це.

"Прометей" завершив 2023 рік у групі А BKT EuroCup на 6-му місці.

Абсолютно всі матчі 13 туру BKT EuroCup у групі А не принесли несподіваних результатів i завершились перемогами господарів паркету. Сьогодні, окрім "Прометея", успiх святкували турецький "Бешикташ" та ізраїльський "Хапоель Тель-Авів". Вони перемогли "Вулвз Вільнюс" (72:59) та "Гамбург" (118:101) відповідно.

На двотижневу перерву перед 14-м туром у статусі лідера з 12 перемогами пішов найближчий суперник "Прометея" "Париж Баскетбол". Французький клуб на дві перемоги випереджає "Хапоель Тель-Авів" (12 матчів) i на три - "Лондон Лайонз".

Поточний баланс 8-5 мають "Ховентут" та "Бешикташ". 6-ту позицію, як і раніше, займає "Прометей" (7-6), але тепер наша команда відразу на три перемоги випереджає "Вулвз Вільнюс" (12 матчів) та "Венецію" (13).

У нижній частині турнірної таблиці, як і раніше, знаходяться "Гамбург" (2-11) та "Цедевіта-Олімпія" (0-13).

Свої виступи у Єврокубку "Прометей" відновить 10 січня виїзним поєдинком із "Париж Баскетбол".