Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 19 февраля 2025
23:53

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На містобудівній раді Дніпра вирували неабиякі пристрасті

|«« «« »» »»|

Дуже емоційним вийшло обговорення архітекторами нашого міста двох знакових проектів.

Один із них стосувався перспектив будівництва нового мікрорайону, другий - повторної версії проекту в історичному центрі Дніпра.

Другий захід на привабливу ділянку

Архітектор Михайло Хохлов представив Містобудівний розрахунок багатофункціонального комплексу з апартамент-готелем, торговими площами та паркінгом на Успенській площі, 11-д, 11-к (замовник – Камілоглу Садікджан).

Рівно 7 років він уже показував на містобудівній раді Дніпра проект висотної 23-поверхової будівлі на цій невеликій, всього 0,16 гектара, ділянці. За цей час по сусідству було збудовано вражаючий комплекс «Лофт» та 2-поверхову будівлю громадського призначення, що виходить фасадом на Успенську площу. Саме за ним і розташована згадана ділянка, на якій 7 років тому розміщувався 2-поверховий старий будинок, що представляв історичну цінність. Про цей проект Міський сайт докладно писав.

Доля початкового проекту Михайла Хохлова виявилася незавидною. До нього членами містобудівної ради було висловлено безліч критичних зауважень. Пізніше були розроблені обмеження щодо проекту – зокрема, щодо його висотності та необхідності зберегти історичну будівлю.

Як не дивно, попри ці обмеження замовник розпочав реалізацію проекту. Стіни старого будинку… загадковим чином зникли. На його місці з'явився котлован зі палями, про що наш сайт також повідомляв. Контролюючими органами будівництво було зупинено, замовника та архітектора – оштрафовано.

І ось Михайло Хохлов представив новий проект на такій бажаній ділянці.

– Він розроблений з урахуванням обмеження за висотністю, – розповів архітектор. – Габарити будівлі залишилися ті самі, а ось висота тепер вже лише 12-поверхового об'єкта скоротилася до 43 метрів. Ми намагаємося органічно пов'язати наш об'єкт з існуючим 2-поверховим будинком, що виходить на Успенську площу. На цокольному поверсі буде паркінг на 25 авто. Вище за нього – торгові заклади та буфет. На другому поверсі передбачаємо відкритий паркінг ще на 25 машин. Третій поверх займуть конторські приміщення. А ось 4-12 поверхи призначено для 126 номерів апартамент-готелю.

Тон бурхливому обговоренню задали архітектор Олександр Бердик та керівник управління з охорони культурної спадщини Дніпра Надія Ліштва, які скорботно дивувалися, куди поділися залишки історичної будівлі і як з ними можна було так вчинити.

Далі архітектори дружно перейшли до самого проекту.

Категоричній критиці було піддано відсутність у цьому комплексі укриття. Недотримання вимог пожежної безпеки через відсутність кругового проїзду та звуження пожежного проїзду. Розміщення відкритого паркінгу під апартаментами, що робити категорично заборонено. Випирання консольних елементів об'єкта за межі земельної ділянки, що заборонено ще суворіше.

– Хочеться вірити, що автор проекту дійсно побачить і зрозуміє усі ці численні порушення, – висловився головний архітектор Дніпра Дмитро Волик. – Простіше сказати, що у проекті не порушено…

Зазначимо, що разом із критикою пролунали й позитивні моменти. Ряд архітекторів зазначили, що порівняно з першим проектом автору вдалося добре спроектувати перші поверхи та фасад об'єкта загалом. Будівля виграла від зниження поверховості та отримала привабливе пластичне рішення.

Проект доведеться дуже серйозно доопрацьовувати з урахуванням усіх зауважень, що прозвучали. А також наново отримувати дозвіл на роботи від міністерства культури.

На Запорізькому шосе хочуть збудувати новий мікрорайон

Незрівнянно більшим за масштабом був другий показаний проект – Містобудівний розрахунок Житлового комплексу на Запорізькому шосе, 25, 28, 30. Його на замовлення групи дніпровських інвесторів розробило львівське ФОП «Р.С.Кордиш», а представляла на містобудівній раді архітектор Ольга Семків.

По суті, йдеться про будівництво нового мікрорайону, який планують розташувати на території колишнього радгоспу «Квіти Дніпропетровська», за вже збудованими ЖК «Щасливий» та «Барви». Поки що безіменний мікрорайон розміститься на площі 15,4 гектара і складатиметься з 45 споруд – житлових будинків заввишки від 8 до 18 поверхів. Найвищі будинки розмістять біля низу пагорба, ближче до гілки залізниці.

Загалом у комплексі передбачається 4212 квартир – 2635 однокімнатних, 1451 двокімнатних та 126 – 3-кімнатних. В них зможуть оселитися 7829 мешканців. Паркінги цього величезного ЖК зможуть прийняти понад 2500 автомобілів.

- Наш комплекс включає 8 закритих від сторонніх житлових кварталів, - розповіла Ольга Семків. – У кварталах будинки об'єднані вставками з торгових та розважальних закладів та пішохідними зонами. Також у структурі є великий культурно-розважальний центр з офісними приміщеннями та центр розвитку дітей. Парковки передбачені підземні, наземні та на перших поверхах будівель. Проїзд до них здійснюватиметься дорогами між кварталами.

У рамках проектів передбачено озеленення, прогулянкові бульвари та різноманітні майданчики. Проектувальники сподіваються, що новий комплекс стане привабливим не лише для мешканців, а й для торгових установ, а також автоперевізників, які протягнуть до нього один із маршрутів.

А от члени містобудівної ради переконаність авторів проекту в його яскравому житті не розділили.

Дніпровські архітектори дивувалися, чому в такому великому мікрорайоні не передбачено ні шкіл, ні дитсадків. Проектувальники вважають, що дітей можна буде возити до вже існуючих установ по сусідству. Але відсутність розрахунків із цього приводу та пропозицій щодо доставки дітей засмутила членів містобудівної ради ще більше.

- Чому пропонується така нудна, примітивна забудова? – дивувався досвідчений архітектор Віктор Гарсія Ортега.

– Це – імітація нормальної квартальної забудови, а насправді – прагнення загнати 7-8 тисяч мешканців на абсолютно порожню зараз територію, – підтримав його Сергій Філімонов. – І що за примітивне планування квартир на поверхах? Ви плануєте сюди заселяти російських полонених?

Михайло Аліпов та Юрій Єрошек були переконані в тому, що проект не є цілісною планувальною структурою, його доцільніше розбити на окремі черги і продуманіше працювати з кожною з черг.

На дуже важливі моменти звернув увагу досвідчений архітектор Ігор Саєнко:

- На перших поверхах житлових будівель спроектовані паркінги, в які постійно заїжджатимуть-виїжджатимуть автомобілі по нібито пішохідним зонам. І цей постійний рух машин миттєво знижує комфортність життя у цьому комплексі. Друге. Величезний комплекс плануєте побудувати на грунтах, що просаджуються - таких же, як на Тополі-2, де стався масштабний зсув. Масштабною забудовою буде перекрито природний стік вод. І для запобігання лиху доведеться робити дуже дорогу систему дренажу.

Вистачало зауважень та з інших питань.

Дмитро Волик підсумував обговорення:

- Сподіваюся, всі висловлені побажання та зауваження будуть враховані на наступних стадіях роботи.

Представники інвесторів подякували архітекторам за всі зауваження та запевнили, що їх врахують.

Gorod.dp.ua на Facebook.


Алекс  (18.02.25 19:29): Куда они собрались строить и для кого? Люди разбегаются, разьехалось уже пол украины, бросают дома, квартиры, война и разруха. Для кого это, может израильтяне переселятся? Может это и есть цель уничтожить украинцев и заселить землю евреями? Ответить | С цитатой
юа  (18.02.25 11:32): Да пошли вы все застройщики на)(ен!
Война !
А вы бл только и думаете как бы бабло награбастать су -и когда народ Украины погибает защищая Родину но не вашу родину бабла а вы пад жилмасивы строите с мыслью а как бы накопить бабла су!
Все силы и финансы на защиту Украины а не на антересы барыг от власти и бизнес решал!!!
Достали су!
Ответить | С цитатой
ВЕСЕЛЬЧАК У  (12.02.25 16:22): Да вы достройте те недострои, что стоят по городу. Какие новые проекты сейчас??? Ответить | С цитатой
Cава  (12.02.25 14:05): А почему не реконструировать, хотя ответ очевиден Ответить | С цитатой
Водитель  (10.02.25 00:13): открыли проезд по Литейной -раньше была нормальная улица , по две полосы в каждом направлении, сейчас проезд про ней - что по автостоянке маневрирование, теперь по теме- строят очередной 200-квартирник в месте, где окурок некуда выбросить, кому-то на ботинки обязательно попадешь.
Где жители этого дома и гости их парковаться будут? или это дом для зумеров-скейтбордистов?
Коллапс в городе - а они всё пытаются каждый метр в центре, чем-то да застроить...
Ответить | С цитатой
opi  (08.02.25 11:18): А кому это выгодно?
Народ Украины воюет а барыги толкают свои интересы!
Все деньги на нужды ЗСУ а не интересы барыг!
Ответить | С цитатой
Інна  (06.02.25 16:04): Не зрозуміло одне. Може хтось з архітекторів має відповідь на ці питання. Як можна розглядати появу нового на цій площі, коли по її периметру є жахливі занедбані старі будівлі (у минулому прибутковий будинок на перетині з вул. Якова Самарського, без вікон, весь розмальований, кін.19 стор., пам'ятник архітектури), той же художній коледж не в належному стані та інше. Як взагалі при такому стані проект площі був поданий на міжнародний конкурс та ще й відзначений там. Але ж площа -це не тільки прямокутник у плані. Наявність такої незрозуміло складної та коштовної інженерної споруди, як забор ліцею№100 поруч з ледь дихаючим пам'ятником архітектури, м'яко кажучи, дивує... Ответить | С цитатой
Анонім  (04.02.25 18:00): На Фрунзенському у прибрежній смузі також все погодили, але є але:
Несмотря на определение суда от 30.01.25 в котором суд обязал полицию открыть криминальное производство (https://reyestr.court.gov.ua/Review/124791063): "Зі змісту вказаної заяви вбачається, що ОСОБА_3 повідомляє про вчинення кримінальних правопорушень щодо проведення з жовтня 2024 року незаконних будівельних робіт у прибережній захисній смузі в районі пров. Широкого Амур-Нижньодніпровського району м.Дніпра, на лівобережжі плеса Ломівське, самозахват землі і проведення самовільного будівництва на вказаній землі, зняття і знищення поверхневого слою ґрунту, засипання і тим самим забруднення озера, незаконне заволодіння землями водного фонду, порушення правил охорони воді і т.д" продолжаются работы по увеличению (насыпанию) прибрежной защитной зоны Плесо Ломовского (ж.м. Фрунзенский г. Днепр), не имея при этом разрешение на такой вид работ. Видео от 3.02.25.

Джерело: https://t.me/Lomovsky1/24
Ответить | С цитатой
горожанин  (04.02.25 09:34): "- Наш комплекс включає 8 закритих від сторонніх житлових кварталів, - розповіла Ольга Семків."
-А куда девать детей?
- А пусть родители возят их в существующие детсады по соседству.
То есть горожан, проживающих по соседству мы к себе не пустим, потому что хотим уединенности и чтобы на наших детских площадках играли только наши дети, а вот их мы будем наравне со всеми водить в соседние садимки.
Офигенная логика.
Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
Бегемот  (03.02.25 08:48): нНачиная с фото 5 - Пруитт-Айгоу какой-то. Ответить | С цитатой
1 2
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Дніпряни обурюються тим, що нові будиночки для бездомних собак встановили поряд із дитсадком (72)

•  Чи правильно влаштовувати родичів у будинок для літніх людей: думки мешканців Дніпрі (опитування) (17)

•  Бобри масово знищують дерева на Монастирському острові (17)

•  У Дніпрі на проспекті Поля мікроавтобус збив жінку, яка перебігала дорогу на «червоний»: відео моменту (14)

•  Борщовий набір 2025: скільки коштує зварити улюблену страву у Дніпрі (11)

•  На Дніпрі дівчина витягла з крижаної води собаку, який провалився під кригу (10)

•  Випускники шкіл більше не отримуватимуть золотих та срібних медалей (7)

•  У Дніпрі розчищають берегову лінію Монастирського острова (6)

•  У Дніпрі померла літня жінка, яку збили на пішохідному переході (6)

•  У Дніпрі відбулася виставка локомотивів, модернізованих Придніпровською залізницею (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
8000
грн в месяц – минимальная зарплата с апреля 2024 г.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте