Метою роботи мобильноїгрупи кризових психологів, яка розпочала свою активну діяльність у червні цього року,є надання екстреної соціально-психологічної допомоги та всебічної підтримки захисників Вітчизни, виведення їх із кризового стану та недопущення розвитку посттравматичного стресового розладу після повернення воїнів із зони ведення бойових дій.
За словами координатора волонтерської мобільної бригади екстреної допомоги «Добро Дніпра» Олени Котковської, з початком активної фази АТО, у багатьох військовослужбовців та їх рідних виникає гостра потреба не тільки у психологічній підтримці, але й в супроводі інших наслідків, які виникають під час проведення військових операцій.
«Тому ми обєдналися з відповідними спеціалістами, найактивнішими волонтерами та у взаємодії з військовими та керівництвом регіону сформували команду професіоналів, яка, в будь який час доби, адекватно реагує на актуальні проблеми військовослужбовців та їх рідних, - розповіла Олена Котковська. - Розуміючи стан постраждалих, нашим завданням є надання кваліфікованої допомоги у ефективному вирішенні їхніх проблем. Ці завдання вирішуються насамперед, завдяки патріотизму, налагодженій координації дій між усіма учасниками процесу та професійності кожного члена нашої команди - кризових психологів, психіатрів, юристів, представників військкоматів, військових частин, керівництвом регіону та інших фахівців. Ця модель співпраці дозволила нам сформувати синергетичну систему, яка ефективно працює завдяки тісної та результативної співпраці з командуванням Дніпропетровського обласного військового комісаріату та керівництвом Дніпропетровської облдержадміністрації, що координують наші дії та надають всебічну допомогу у вирішені будь-яких питань процесу».
Як розповів заступник військового комісара Дніпропетровського обласного військового комісаріату по роботі з особовим складом підполковник Сергій Полуциган, результати роботи, рекомендації та відповідні пропозиції спеціалісти бригади екстреної психологічної допомоги мобільно надають командуванню підрозділів, військових частин та обласного військкомату.
«Це дає змогу разом, в стислі терміни, знайти інструментарій у вірішенні кожного окремого випадку – і ні військові, ні їх рідні не залишаться на самоті з виникаючими проблемами», - розповів офіцер.
Окрім того, фахівці мобільної бригади також плідно працюють із родичами загиблих та зниклими безвісті військовослужбовців, надають їм екстрену кваліфіковану допомогу, координують дії інших фахівців та розробляють реабілітаційні програми для цієї особливої групи постраждалих, що дасть можливість уникнути в майбутньому проявів наслідків військових дій.
На даний час фахівці вже спланували, організували та втілюють в життя роботу з військовослужбовцями, які нещодавно поповнили та доукомплектували частини та підрозділи в рамках третьої хвилі часткової мобілізації в Дніпропетровській області.
«Спираючись на професійні знання та нові умови, впевнені, що така робота вкрай необхідна, задля того, щоб новоприбулі воїни, так би мовити, плавно, без додаткового стресу, увійшли у військові колективи та впевнено себе почувати поряд із загартованими в боях товаришами», - зазначила кризовий психолог.
![]() |
Gorod`ській дозор |
![]() |
Фоторепортажі та галереї |
![]() |
Відео |
![]() |
Інтерв`ю |
![]() |
Блоги |
Новини компаній | |
Повідомити новину! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архів новин |