Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 13 января 2025
04:51

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Підготовка до Олімпіади сприятиме розвитку економіки та поверненню українців, які працюють за кордоном

Підготовка до Олімпіади сприятиме розвитку економіки та поверненню українців, які працюють за кордоном
Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул провів у Львові перше засідання оргкомітету з підготовки заявки до Міжнародного олімпійського комітету про здобуття права на проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор в Україні.

Нагадаємо, що 5 червня 2013 року Олександра Вілкула Указом Президента України Віктора Януковича призначено головою цього організаційного комітету.

Україна планує проведення Зимових Олімпійських Ігор-2022 у Львові, Тисовці (Львівська область) та Боржаві (Закарпатська область).

«Що дає проведення Зимової Олімпіади для країни? Це свято спорту світового рівня, потужний імпульс для розвитку спорту та впровадження здорового способу життя. Це важливий елемент підвищення міжнародного іміджу України. Це олімпійська спадщина у вигляді розбудованої спортивної інфраструктури та транспортної мережі. Це десятки тисяч нових робочих місць», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що залучення інвестицій та нових технологій забезпечить, з одного боку, більш високу кваліфікацію цих робочих місць, а з іншого - зростання заробітної плати.

«Це сприятиме поверненню в нашу державу українців, які наразі працюють за кордоном. Крім того, той досвід та знання якими вони володіють може бути використаний в Україні», - сказав Олександр Вілкул. - Це, в свою чергу, поверне до України працьовитих та досвідчених робітників, дозволить впровадити нові технології та возз’єднати тисячі і тисячі українських сімей». До того ж Зимова олімпіада – це важливий соціальний проект.

«В усіх об’єктах інфраструктури, які пропонується збудувати до Зимової Олімпіади, будуть створені комфортні умови для вільного пересування людей з особливими потребами. Усі спортивні споруди будуть стандартизовані для проведення Паралімпійських ігор, які проходять традиційно після Олімпіади», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр навів дані останнього соціологічного дослідження, проведеного на початку червня Київським міжнародним інститутом соціології. Згідно з ними, майже 80% опитаних підтримують подання заявки на право проведення Зимової олімпіади. На думку 90% респондентів, проведення Олімпійських Ігор принесе Україні позитивні зрушення у всіх сферах, підвищить інтерес до зимових видів спорту, покращить імідж України в Європі і в світі та сприятиме реконструкції та будівництву спортивних споруд. 73% українців вважають, що в разі затвердження Олімпійським комітетом заявки України Олімпіада пройде успішно. П’ята частина (18%) українців зголосилась би надати особисту допомогу у підготовці і проведенні Зимової Олімпіади.

«Ми маємо цінувати довіру, яку виказують нам українці, та зробити все від нас залежне, щоб якісно та скоординовано провести процес підготовки Заявки, який поєднає олімпійські розробки з довгостроковою концепцією регіонального та національного розвитку», - зазначив Олександр Вілкул.

«Підготовка заявки на проведення Зимових Олімпійських ігор 2022 року - складова державної стратегії розвитку Карпатського регіону та Львова. У листопаді буде подано до Міжнародного олімпійського комітету декларацію про намір України стати кандидатом на право проведення Зимової олімпіади. А в березні 2014 року буде направлена відповідна заявка. Мають бути вжити всі заходи з якісної підготовки заявки», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр зазначив, що згідно Указу Президента України до кінця липня мають бути розроблені пропозиції щодо змін до Державної цільової соціальної програми розвитку в Україні спортивної та туристичної інфраструктури у 2011-2022 роках.

Ці зміни повинні стосуватися будівництва і реконструкції спортивних, туристичних та інженерних об'єктів та розвитку транспортної мережі у Карпатському регіоні.

Губернатори також повинні надати регіональні плани з будівництва та реконструкції спортивних і туристичних об'єктів, створення відповідної матеріально-технічної бази. «Всі ці питання мають бути включені до місцевих цільових програм, до планів розвитку населених пунктів, їх стратегічних програм розвитку», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр поставив завдання до 2 липня визначити відповідальних осіб у центральних та місцевих органах влади, які задіяні у підготовці заявки. «Необхідно забезпечити чітку комунікацію між учасниками процесу. Визначення відповідальних персоніфікує відповідальність, посилить контроль за виконанням завдань та підвищить ефективність роботи», - сказав він.

Олександр Вілкул акцентував увагу на питанні роботи з інвесторами, зазначивши, що, як і у рамках підготовки до Євробаскету, при підготовці до Олімпіади необхідно впровадити механізм державно-приватного партнерства. Під особливою увагою влади знаходиться питання землевідведення.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
65
лет со дня первой местной телевизионной передачи в Днепре

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте