|«« | «« | »» | »»| |
После ряда звонков в редакцию о плачевном состоянии дорог в нашем городе мы провели рейд по тем местам, откуда чаще всего поступали жалобы. Начали свой объезд с Соцгорода, с улицы Подольской. Там есть несколько мест, которые проехать без «высшего пилотажа» фактически невозможно из-за ширины и глубины ям и выбоин, а ближе к воинской части зияет открытый канализационный люк - видимо, крышку украли на металлолом. Есть такие участки, которые приходится объезжать по трамвайным путям, и на улице Дунайской - главной дороге жилмассива «БАМ». Особенно удручающе картина выглядит сейчас, когда ямы и выбоины залиты водой и водители просто не знают, какому риску подвергают свои машины, проезжая такие участки. К сожалению, есть такие места и на проспекте Конституции - центральной магистрали Соцгорода, и на улице Менделеева.
Не лучше картина и на поселке Строителей. По улице Брестской сегодня вообще сложно понять, то ли это асфальтированная дорога, то ли грунтовая - скорее всего, асфальт там когда-то был, но за десятилетия его просто вымыло, и от него остались лишь какие-то клочки. На улицах Астраханской и Ярославской отчетливо видно, что когда-то здесь были асфальтированные дороги, но ныне покрытие больше напоминает какие-то прифронтовые магистрали, а не улицы оживленного густонаселенного жилмассива. Местные жители уже привыкли к этому и почти не надеются, что когда-то и у них дороги приобретут нормальный вид.
Следующий пункт нашего объезда - улица Димитрова со стороны железнодорожного переезда, юго-западные ворота Днепродзержинска. Честно говоря, при виде этих «ворот» становится откровенно грустно, еще грустнее смотреть, как громадный киевский автобус со скоростью 5 километров в час пробирается в сторону автовокзала. О том, какое мнение о нашем городе складывается у водителей и пассажиров автобуса, можно только догадываться. Вокруг Димитрова концентрация «убитых» дорог - полностью разрушено дорожное полотно на улице Бойко на участке в сторону «Космоса», на улицах Костромской, Айвазовского и Ермака.
И, наконец, подбираемся ближе к центральной части Днепродзержинска - участку Медицинской и Запорожской выше проспекта Аношкина. В районе перекрестка Медицинской и Аношкина - все те же ямы и разбитый асфальт, а улицу Запорожскую вообще дорогой в прямом смысле слова назвать нельзя - там ямы уже больше похожи на овраги. Видимо, о Запорожской сказал когда-то классик: у них нет дорог, у них только направления. Все больше похожим на «направление» становится и участок Москворецкой от улицы Сыровца до проспекта Пелина. На этом участке - городской парк, ряд важных подразделений местной власти Днепродзержинска, да и исполком совсем недалеко. Но даже такая близость не спасает - улица с каждым дождем или снегопадом становится все меньше приспособленной для движения транспорта.
После объезда подумалось: хорошо все-таки, что у нас не Волгоград и наша ГАИ не идет на такие крайние меры, как закрытие непригодных для нормального движения городского транспорта магистралей. А то в один из дней вдруг бы оказалось, что добрая половина города попросту отрезана от центра, и туда не поедут ни маршрутки, ни такси. Ведь только полгода назад ремонтировался проспект Юбилейный, а на нем уже местами нет асфальта и установлен дорожный знак, предупреждающий о ямах.
Как делали дороги при СССР: листая газету «Дзержинец»
18.10.1958. Благоустроїмо вулицю Сировця!
Самоскиди підвозять і вивантажують асфальт. Важкі котки розкатують його рівним шаром. І ось уже частина вулиці виблискує на сонці асфальтом. Заасфальтовано південний бік проїжджої частини вулиці Сировця на відрізку від Проектної вулиці до млина. Вчора розпочато вкладання асфальту і на північній стороні.
Потужний кран піднімає і встановлює залізобетонні опори під світильники і контактну сітку. Скоро на них засвітяться ліхтарі і освітять реконструйовану вулицю.
Натхненно трудяться колектив «Шляхводбуду» і трудящі міста на благоустрої вулиці Сировця. Вони прагнуть закінчити роботи до Жовтневих свят. Щоб справитись з цим завданням, треба прискорити земляні роботи на відрізку між Москворецькою і Спортивною вулицями, а також планування землі і підготовку корита під асфальть на місцях, де буде тротуар.
Поки стоять теплі осінні дні, треба не втрачати жодної хвилини, поспішати з земляними роботами і асфальтуванням.
25.10.1958. Вивершити всі роботи до Жовтневих свят
Понад 3 місяці трудящі міста наполегливо працювали на благоустрої вулиці Сировця. Зараз уже майже всі підземні роботи за-кінчені, ведеться планування і асфальтування вулиці. Але строк реконструкції під загрозою, бо на будові не вистачає людей, а робіт ще багато. Керівництву тресту «Дзержинськбуд» треба додатково вишукати дві бригади і направити їх на будову. Необхідно, щоб партійні організації підприємств і установ краще мобілізували трудящих на роботи по благоустрою міста, бо в останні дні графік виходу трудящих зривається. Будова відчуває нестачу матеріалів. Зараз ведеться асфальтування, а гранітного відсіву на асфальтобетонному заводі «Шляхводбуду» немає. Через це не вистачає асфальту. Начальнику контори техніко-матеріального постачання т. Кубраку треба завезти гранітний відсів. Вже можна установити на опорах світильників цоколі і освітлювати частину вулиці, щоб можна було працювати увечері, планувати землю під тротуари. Але виконроб «Шляхводбуду» т. Голубчик зволікає з установкою цоколів. Він зірвав строк знесення виступу млина. Серед окремих керівників будови панує настрій, щоб залишити частину робіт на післясвяткові дні. З цим миритися не можна. Реконструкція вулиці повинна бути завершена до Жовтневих свят.
В. Ферман
6.07.1958. Про ініціативу новопрокатників у благоустрої вулиці Сировця
Як уже повідомлялось в нашій газеті, колектив новопрокатного цеху заводу імені Дзержинського виступив з цінною ініціативою. Новопрокатники вважають, що треба силами трудящих більше подбати про благоустройство рідного міста. Вони зобов`язались у вільний від роботи в цеху час попрацювати по 8 годин на благоустрої вулиці Сировця і закликали до цього всіх металургів Дзержинки, всіх трудящих Дніпродзержинська.
Бюро Сталінського райкому партії схвалило ініціативу колективу новопрокатників по благоустрою вулиці Сировця силами трудящих.
Бюро райкому зобов`язало партійні, профспілкові, комсомольські організації всіх підприємств району організувати обговорення звернення новопрокатників з тим, щоб підтримати їх цінний почин.
Райвиконкому доручено провести збори жителів вулиці Сировця, на яких обговорити питання благоустрою і залучити їх до активной участі в цій справі.
Керуючого трестом «Дзержинськбуд» т. Щіголєва, заступника головного інженера цьго тресту т.Таранова і начальника управління «Шляхводбуд» т. Гольдберга зобов`язано розробити виконання робіт по благоустрою вулиці Сировця.
На будівництві по благоустрою вулиці створено оперативну групу, яку очолює член райкому т. Нетреба.
31.07.1958. Перший суботник новопрокатників
Вчора, о 8 годині ранку, колективи вихідної бригади начальника зміни т. Олійника і бригади зміни начальника т. Антонова новопрокатного цеху заводу імені Дзержинського в кількості 65 чоловік вийшли на перший суботник по благоустрою вулиці Сировця. Новопрокатники розібрали ломи, лопати, кирки та інше і дружно взялися за роботу.
Вони відкопали стару теплофікаційну трасу, щоб вийняти труби і перенести їх знову в траншею. Перенесення теплофікаційной траси потрібне для переміщення трамвайної колії і проведення подальших робіт по благоустрою вулиці.
Керували роботами начальник дільниці управління «Шляхводобуд» т. Кругляк та інженер цеху т. Зінгерман. Роботи продовжувались до першої години дня. Особливо відзначились старанням і продуктивністю праці оператор, партгрупорг т. Гормаков, оператор т. Руденко, робітник т. Серга, електрослюсар т. Мілющенко, секретар комсомольської організації цеху т. Котлобай, зварник нагрівальних колодязів т. Дроздов та інші.
В наступні дні роботи продовжуватимуться.
П. Лавриненко, голова цехкому профспілки
Автор: С. Коваленко, В. Куленко
Gorod`ской дозор | |
Фоторепортажи и галереи | |
Видео | |
Интервью | |
Блоги | |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
Погода | |
Архив новостей |