Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пт, 24 января 2025
05:32

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

День соборності та свободи України вiдзначили в ДНУ

День соборності та свободи України вiдзначили в ДНУ
23 січня 2012 року на історичному факультеті Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся „круглий стіл” на тему „День соборності та свободи України в контексті історичного досвіду та сьогодення”. Організаторами заходу виступили історичний факультет ДНУ та управління внутрішньої політики Дніпропетровської міської ради.

Про історію свята розповідає декан історичного факультету, професор Сергій Іванович Світленко: „Цього року вперше в історії нашої країни громадськість відзначала 22 січня подвійне свято, об’єднавши дві фундаментальні цінності українців – соборність і свободу. Щоправда, у 1919 році також святкували 22 січня День соборності та незалежності. У той день було ухвалено Універсал Соборності України – Акт Злуки, який об’єднав до того дві самостійні республіки: Українську Народну Республіку і Західноукраїнську Народну Республіку в єдину соборну державу. Водночас, 22 січня 1919 року виповнився рік від дня проголошення 4 Універсалу Української Центральної Ради, за яким УНР ставала суверенною й незалежною. Тому повернення сьогодні до об’єднаного свята – це, по суті, відновлення традиції, яка зародилася в 1919 році.

Безсумнівно, для нас соборність і свобода важливі й на сучасному етапі, тому що тільки на основі принципів демократії, свободолюбства й солідарності правової держави можна утвердитись Україні як потужній, соціально-культурно розвинутій, впливовій в суспільно-політичному, геополітичному вимірі державі ХХІ століття. Святкування Дня соборності та свободи сприятиме посиленню консолідації та інтеграції нашого суспільства, яке за допомогою соборницьких і свободолюбних принципів вирішить проблеми, які стоять сьогодні перед Україною, перед громадянським суспільством. Впевнений, що і наш „круглий стіл” сприятиме усвідомленню молодим поколінням історичного досвіду та орієнтації в сьогоднішньому дні, орієнтації на вічні цінності українського народу. Адже саме студентська молодь – майбутня інтелектуальна еліта незалежної України – буде втілювати у ХХІ столітті ці ідеали на основі принципів демократії, правової держави та суспільної солідарності”.

Засідання „круглого столу” відкрив проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді, завідувач кафедри російської історії, професор Валентин Васильович Іваненко. У своєму вступному слові він нагадав, що ідеї соборності та свободи України як державно-політичної, громадянсько-територіальної, етнокультурної та економічної єдності та незалежності сформувалися вже на початку ХХ ст. „Це була природна реакція на такі історичні виклики, як чужоземне владарювання, національне гноблення, релігійну роз’єднаність та соціально-економічний гніт, – продовжив В.В.Іваненко. – Але в той час ця проблематика не стала предметом всебічного наукового осмислення. За радянських часів поняття соборності України практично не використовувалося, а якщо і вживалося, то здебільшого в негативному тлумаченні, в контексті розвінчання тих чи інших „буржуазно-націоналістичних” сил. Натомість в період незалежності нашої держави соборність і свобода України як наукова проблема зайняла чільне місце в нашому суспільстві й почала активно розроблятися й пропагуватися. Свідченням цього є, зокрема, створення й розробка резонансного наукового проекту „Наддніпрянщина – Галичина – Донбас – духовна вісь України”, проведення відповідних всеукраїнських наукових конференцій, започаткування часопису „Україна соборна”, поява перших узагальнюючих статей, монографій тощо. Все це дало можливість простежити основні етапи процесу об’єднання українських земель, показати сутність та особливості ідей соборності України. Проте й сьогодні ця наукова проблема залишається вельми актуальною, зважаючи на необхідність завершення процесу становлення української модерної нації, зміцнення молодої української незалежної держави, утвердження в ній високих соціальних стандартів, широких політичних і громадянських прав людини. Не менш важлива ця проблема і з точки зору існуючих тенденцій глобалізму в сучасному світі та інтеграційних процесів на пострадянському просторі. Вважаю, що сьогоднішній „круглий стіл” порушить злободенні проблеми соборності та свободи України і сприятиме інтелектуальному збагаченню всіх присутніх”.

З вітальним словом до аудиторії звернувся начальник управління внутрішньої політики Дніпропетровської міськради Михайлишин Володимир Дмитрович. Учасники „круглого столу”, а це - студенти-історики, науковці й викладачі факультету, заслухали доповідь декана історичного факультету, професора Сергія Івановича Світленка „Ідея соборності та свободи України в домодерні часи”. Тему втілення ідей соборності та свободи в період Української народно-демократичної революції розв’язував завідувач кафедри української історії та етнополітики, професор Олексій Борисович Шляхов. Потім учасники прослухали доповіді професора кафедри історії України Олександра Федоровича Нікілєва „Проблеми соборності та свободи України за радянських часів” і завідувача цієї ж кафедри, доцента, Юрія Анатолійовича Святця „Розвиток ідей соборності та свободи України в період Незалежності”.

Аудиторія була цілком переконана в тому, що внутрішня єдність та свобода мають стати надійними гарантами динамічного поступу українського суспільства, утвердження України як розвинутої, сильної та впливової у світі держави.

Gorod.dp.ua на Facebook.


моня  (25.01.12 00:07): этим утченым-лопаты и на расчистку снега Ответить | С цитатой
bur  (24.01.12 17:04): Ущербные, умственно недоразвитые, неадекватные, с комплексом неполноценности людишки, а не ученые. Неспособны реально смотреть на вещи и давать честную оценку происходящему в жизни. Толчут воду в ступе, выдают желаемое за действительное. Бред пустобрехов и демагогов. Какая соборность и свобода? Нет этого и в помине. А есть свобода умирать без работы и оказания медпомощи, свобода питаться пластмассовой едой (если еще на нее есть деньги). Какая соборность? У нас чтят, шанують ветеранов ВОВ, а в Бандерштадте их унижают, оплевывают, издеваются над ними. Ценности прямопротивоположные.
Да и по большому счету не держава это, а ареал безраздельного господства беспредела, цинизма, коррупции, наглости и борзости властьимущих, капитала и банальных бандюков.
Носятся с этой мнимой "злукой" как дурень со ступой. Больше ни на что не способны. Реально и честно надо смотреть на вещи. "Ученые", блин
Ответить | С цитатой | Обсуждение: 1
1
Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  На архітектурному конкурсі представлений унікальний проєкт ресторану McDonald`s на набережній Дніпра (16)

•  Лікарні Дніпра та області загрузли у систематичному обмані! (15)

•  Декілька сотень тисяч гривень — збитки Дніпра через вандалізм у парках та скверах міста (12)

•  Житель Дніпра два роки платив аліменти на чужу дитину (10)

•  Вночі на Слобожанському проспекті усунули від керування 14-річного підлітка (8)

•  Без біології, географії, фізики та хімії у старшій школі: формат навчання змінять (7)

•  Дніпряни можуть вплинути на завод, який отруює все місто! (7)

•  Четверо важко поранених: Суд засудив чоловіка, який нападав з ножем на перехожих у Дніпрі (7)

•  На Дніпропетровщині злочинець пограбував літнього чоловіка прямо в банку (6)

•  У Дніпрі вигадали нову платіжку за тепло: власники автономного опалення вимагають її скасувати (5)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
1,2
млн. новых деревьев высадят на Днепропетровщине

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте