У березні-квітні 2006-го року у Дніпропетровську буде здійснено експертну оцінку пам’яток історії та археології. Про це інформагентству «Придніпров’я» повідомили в Управлінні культури і мистецтв Дніпропетровської міської ради.
Здійснити експертну оцінку і обстеження пам’яток історії та археології Дніпропетровська мають спеціалісти Управління культури і мистецтв міськради спільно з обласним Центром з охорони історико-культурних цінностей.
Планується, що міський бюджет Дніпропетровська на 2006 рік передбачатиме 55 тис. грн на проведення експертної оцінки.
За інформацією Управління, всі археологічні та історичні пам’ятки обласного центру буде взято на облік, їхні межі буде уточнено, а на самих пам’ятках — встановлено охоронні знаки.
Довідка: За даними управління, на території Дніпропетровська розташовано щонайменше 20 курганів і решток поселень різних епох — поселень стародавніх людей, стоянки кочових племен періоду бронзи, стоянки запорозьких козаків XVI-XVIII століть. Найбільше пам’яток історії —17— збереглося в Самарському районі: стоянка доби бронзи у селищі Ігрень, ґрунтовий могильник «Чаплинський» у колишньому селі Чаплі, багатошарове поселення (III-II тис. до н.е.) на Ігренському півострові, курган у колишньому селі Одинківка тощо. Зараз насипи курганів руйнуються несанкціонованим розоренням ґрунту, кургани розкопують грабіжники, на сучасних кладовищах, де залишилися рештки давніх поховань, проводяться захоронення.
Також на території обласного центру знаходиться 134 пам’ятки архітектури, серед яких 21 — загальнодержавного значення (Палац князя Потьомкіна, Спасо-Преображенський собор, Миколаївська церква у Кодаках, Готель «Асторія» та інші).