Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
ср, 29 июля 2026
16:58

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

Ветеранів Січеславської бригади відправили на розкопки

Ветеранів Січеславської бригади відправили на розкопки

Військові ветерани 25-ї повітрянодесантної Січеславської бригади стали учасниками цікавої археологічної експедиції.

І це була не екскурсія до розкопок давніх артефактів, а справжня експедиція, під час якою було знайдено багато цінних стародавностей.

Про це розповіли у Службі супроводу 25-ї бригади:

“Ті, хто захищав українську землю зі зброєю, сьогодні допомагають зберігати її історію.

Саме такою стала археологічно-відновлювальна експедиція "Археологічний десант. Вірля – 2026", яку Служба супроводу 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади 7 корпусу ШР ДШВ організувала спільно з міжнародним проєктом "АМФОРА-УКРАЇНА" та Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник.

Протягом тижня ветерани, члени родин загиблих і безвісти зниклих захисників стали учасниками справжньої археологічної експедиції. На місці середньовічного українського містечка Вірлі вони досліджували пам'ятку XVI–XVII століть, де колись уперше з'явилася Почаївська ікона Божої Матері. Вона була передана у 1559 році грецьким митрополитом Неофітом волинській поміщиці Ганні Гойській за допомогу та прихисток у Вірлі.

Учасники власноруч закладали шурфи, очищували знахідки, працювали з археологічним матеріалом та долучилися до дослідження сторінок історії України, які залишалися невідомими. Під час робіт було виявлено численні артефакти: фрагменти керамічного, скляного посуду та кахель, монети XV–XVII століть, мушкетні кулі, елементи спорядження та інші знахідки, що стануть основою для подальших наукових досліджень. Це перші системні археологічні роботи на цій пам'ятці, а їх результати сприятимуть її збереженню.

Та експедиція стала значно більшою подією, ніж лише археологія. Тут були спільні вечори біля вогнища, розмови побратимів, купання в озері, риболовля, психологічна підтримка, лекції по історії та археології  України, екскурсії до Кременецького замку, храмів Кременця, Гори Божа та Почаєва. Це можливість хоча б на кілька днів побути з друзями серед природи, відчути підтримку один одного та знайти нові сенси.

Надзвичайно важливо, що з усіма учасниками працювала кандидат психологічних наук Анастасія Прядко, яка провела психологічний супровід і підсумкове анкетування. Саме поєднання фізичної праці, спілкування, науки, культури та професійної психологічної підтримки створює той комплексний ефект відновлення, який кілька років успішно застосовується у світі.

Щиро дякуємо учасникам та нашим партнерам, завдяки яким ця експедиція стала можливою. Особлива подяка Василю Ільчишину, археологу та директору Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, та його команді за професійне керівництво експедицією, можливість долучитися до справжньої наукової роботи та відкрити ще одну сторінку історії України.

За результатами експедиції вже досягнуто домовленостей про продовження співпраці, нові спільні проєкти, експедиції та масштабування ініціативи. Ми переконані, що «Археологічний десант» має стати постійним напрямом ветеранської політики, адже він допомагає не лише відновлювати людей, а й зберігати нашу культурну спадщину. Адже захищати Україну означає берегти не лише її сьогодення, а й майбутнє, яке неможливе без розуміння свого історичного та культурного підґрунтя. І символічно, що ті, хто вчора боронив українську землю від ворога, сьогодні стали хранителями її історії та спадку”.









Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
лет назад было создано Художественное училище.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте