Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Днепр » Новости города и региона
пн, 17 августа 2026
13:11

НОВОСТИ ГОРОДА И РЕГИОНА

На Днепропетровщине появился новый парк скульптур и каменных баб

На Днепропетровщине появился новый парк скульптур и каменных баб

Он создан в Верхнеднепровске предприятием, которое вынуждено было эвакуироваться из Донецкой области.

Вместе со своим оборудованием и сотрудниками это предприятие вывезло в нашу область и культурные ценности. В том числе – целую коллекцию старинных «каменных баб» и скульптур современных мастеров.

Парк скульптур уже обустроен в Верхнеднепровске, но пока еще не открыт для посетителей. Но на него уже смогла полюбоваться Алена Артеменко – руководитель «Краеведческой студии А. Артеменко».

Она поделилась такими впечатлениями:

“У Верхньодніпровську нещодавно постав парк скульптур і кам'яних баб. Поки не публічний, але поглянути вже можна, принаймні через паркан.

Приїхали скульптури і баби до нашого міста з Донеччини під час евакуації промислового підприємства. Працівники при переїзді забрали з собою те, що здавалося їм знаковим. І таким чином поділилися з нами часткою своєї душі. На деяких скульптурах, як мені здалося, видно сліди від куль чи осколків.

Тепер ці витвори шукають локацію на теренах містечка. Хоча, що там шукати? Міський сад, мені здається, - саме це місце.

Але я - не місцева влада і навіть не мешканка громади. Я просто люблю своє рідне місто, споглядаю за ним здалеку, часом відвідуючи та доторкаючись до його історії й сьогодення.

Тож на майданчику представлені:

кам'яні баби;

паркові скульптури;

ковані скульптури.

Цьому місту не вистачає естетики. Я про це талдичу постійно. Вважаю, такі речі треба робити доступними для людей.

І, може, саме так люди з різних регіонів потроху стають ближчими одне до одного - через пам’ять, речі й бажання чимось поділитися та щось зберегти”.

Фото – Алена Артеменко. 






Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несет ответственности за содержание опубликованных на сайте пользовательских рецензий, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом.

Gorod`ской дозор | Обсудите тему на форумах | Разместить объявление

Другие новости раздела:

ОБРАТИТЕ ВНИМАНИЕ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Понад 100 гривень за куб: у Дніпрі хочуть збільшити тариф на воду на 2027 рік на третину (16)

•  Мешканці Червоного Каменю пояснили секрет появи велетенських риб у кар`єрі на цьому масиві (12)

•  «Треба вже буде у протигазах скоро гуляти». Чому цвіте Дніпро, чим це небезпечно та як можна вирішити проблему (11)

•  Німеччина скасувала захист для частини українських чоловіків, їх можуть депортувати, - DW (9)

•  У Дніпропетровській області припинили діяльність 11 підприємств через імперські назви (8)

•  На Архітектурно-містобудівній раді Дніпра розглянули нові цікаві проєкти (6)

•  На Нікопольщині учасника групи оповіщення, якого спіймали на хабарі, покарали штрафом (6)

•  В Дніпрі розпочала роботу нова Школа робототехніки (4)

•  У Дніпрі проведуть громадські слухання з приводу передатування заснування міста (4)

•  Став на захист жінки та отримав поранення: поліція Дніпра затримала чоловіка, який вдарив знайомого ножем у живіт (3)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
100
лет назад Екатеринослав переименовали в Днепропетровск.

Источник
copyright © gorod.dp.ua
Все права защищены. Использование материалов сайта возможно только с разрешения владельца.

О проекте :: Реклама на сайте