Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Ср, 05 серпня 2026
16:15

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

115 млн грн – до бюджету: як у 2025-му юристи Дніпровської міської ради захищали інтереси міста

115 млн грн – до бюджету: як у 2025-му юристи Дніпровської міської ради захищали інтереси міста

Понад 380 судових позовів, десятки повернутих об’єктів, 3,5 тисячі перевірених документів.

Юристи департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради не лише перевіряють тисячі документів, а й ведуть активну позовну роботу: від стягнення збитків з країни-агресора до повернення у власність громади незаконно захоплених приміщень та житла. Одним із пріоритетних напрямів роботи у 2025 році став захист інтересів міста у справах проти рф. Наразі суди вже задовольнили 7 позовів Дніпровської міської ради про стягнення шкоди з держави-агресорки на загальну суму понад 39 млн грн.

Також юристи активно борються за справедливу оплату користування міською землею. Завдяки роботі спеціальної комісії та судовим позовам до міського бюджету фактично сплачено близько 115 млн грн від боржників.

«Наша мета, щоб кожна гривня, яка належить громаді, працювала на місто. Ми системно працюємо над тим, щоб бізнес користувався землею законно. Особливу увагу торік приділили одній із мереж заправок, яка тривалий час не сплачувала за землю належним чином. Уже маємо 37 переможних рішень на суму майже 58 млн грн», — зазначив під час брифінгу 16 січня директор департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Артем Павлов.

За його словами, у 2025 році місту вдалося повернути стратегічно важливі та соціальні об’єкти. Серед таких – пожежне депо та гаражі на лівому березі – майно, яке колись вибуло через шахрайські схеми, повернуто громаді та передано ДСНС для завершення будівництва. Житло для дітей – юристи міськради відновили право на квартиру для трьох неповнолітніх сиріт, яких незаконно виписали з дому на вул. Набережній Перемоги. А ще – підземний перехід. Після багаторічної боротьби (з 2019 року) місту повернули перехід на вул. Любарського площею понад 700 квадратних метрів.

«За кожним судовим рішенням стоїть доля конкретних людей або безпека всього району. Коли ми повертаємо квартиру дітям-сиротам або передаємо пожежне депо рятувальникам – це реальний результат нашої роботи. Відновлюємо справедливість там, де її намагалися обійти!» — підкреслив Артем Павлов.

Місто продовжує очищати вулиці від «самобудів». У 2025 році було примусово знесено об'єкти на вул. Лабораторній (площею 1 353 кв. м), вул. Сергія Подолинського, вул. Старочумацькій та складські приміщення на Запорізькому шосе.

Також Дніпро став надійним хабом для підприємців. Від початку повномасштабної війни до міста переїхали 1 872 підприємства. У 2025 році проведено навчання для 300 підприємців. Центр підтримки бізнесу на просп. Слобожанському надав безкоштовні консультації вже 1 500 особам. У межах міської програми виплачено мікрогранти (до 130 тис. грн) та відшкодовано відсотки за кредитами для виробничих підприємств на суму понад 650 тис. грн.

«Дніпро підтримує тих, хто створює робочі місця. Ми допомагаємо релокованому бізнесу знайти приміщення, перевезти обладнання та отримати гранти. Наша стратегія – максимальна допомога в умовах війни», — додав Артем Павлов.
Довідка. Упродовж 2025 року юристи департаменту:

- провели експертизу понад 3,5 тисяч розпорядчих актів;
- подали до судів понад 380 позовів та скарг;
- надавали безоплатну правову допомогу у ЦНАПах двічі на тиждень.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами
•  Новий трамвай із кондиціонером, пандусом та відеонаглядом вийшов на маршрут у Дніпрі (11)

•  Нардепи хочуть легалізувати полювання в Україні як розвагу (5)

•  На проспекті Поля п'яний чоловік пошкодив автомобіль, розбив скло на ньому та чіплявся до оточуючих (5)

•  У Дніпрі п'яна молодь на авто перевернулася на дах і заблокувала будинок: винуватці відмовляються платити (4)

•  У Дніпропетровській області припинили діяльність 11 підприємств через імперські назви (3)

•  Доходи українців скоротилися до критичного мінімуму, - дослідження (3)

•  Чи варто обмежити смартфони в школах? У Дніпрі хочуть почути думку батьків (3)

•  Майже 1,4 тисяч правоохоронців отримали підозри у справах ДБР про зраду та співпрацю з ворогом (3)

•  У дніпровському ТРЦ відбулося незвичайне собаче свято (3)

•  Історія Дніпра: 70 років тому було засновано перший таксопарк міста (2)


* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
50
років «Китайській стіні» на Перемозі

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті