22-летняя студентка ДНУ Юлия Яковенко в составе Женской сборной Украины по рыбной ловле будет участвовать в мировом первенстве ловли карпа.
Еще два года назад Юлия даже не думала, что когда-нибудь будет заниматься рыбной ловлей. Тем более – участвовать в чемпионате мира в составе сборной Украины.
Но все изменил один день…
О судьбе нашей землячки-рыбачки рассказали в Женской сборной Украины по рыбной ловле, которая готовится к участию в чемпионате мира:
«Юля ніколи не думала, що буде ловити рибу. А тим більше — змагатися за збірну України…
Її звати Яковенко Юлія, їй 22 роки.
Вона родом із невеличкого села Новопавлівка, що на Дніпропетровщині.
Зараз Юля — студентка 5 курсу історичного факультету ДНУ імені Олеся Гончара.
З дитинства не мала нічого спільного з вудками й водоймами. Але все змінилося у 2020 році, коли вона познайомилася зі своїм хлопцем Іваном.
Саме завдяки йому вона опинилася у світі, де світанок біля озера — це щастя, а тиша перед покльовкою — як медитація.
Спершу Юля просто їздила з ним, допомагала, спостерігала. А згодом — не змогла відірватися.
З 2023 року вони почали займатися carp fishing серйозно. І вже тоді, на першому виїзді на Мар'ївське водосховище, вона зрозуміла: це більше, ніж хобі. Це драйв, адреналін і справжній спорт.
Уже того ж року вони почали брати участь у змаганнях. Не маючи великого досвіду, змогли показати себе достойно. У 2023 році здобули перемогу в номінації Big Fish на «Кубку машинобудівників».
А 2024 рік приніс їм 3 місце на турнірі “2+2 Marathon” та 1 місце на «Закритті сезону» на тому ж Мар'ївському.
Своїм найбільшим досягненням Юля вважає не медалі й кубки, а те, що не злякалася цього чоловічого світу і не здалась. І може впевнено сказати: це спорт для сильних духом, незалежно від статі.
Її головна мотивація — це віра Івана в неї. Саме він перший сказав: «Юля, в тебе вийде». І коли ти чуєш це не раз, а щодня — починаєш вірити в себе сама, у свої можливості. А ще — вона хоче бути прикладом.
Для дівчат, які соромляться почати. Для тих, хто вважає, що “риболовля — це не для жінок”.
Для себе — щоб довести: я можу.
Сьогодні Юля йде до своєї мрії — участі у Чемпіонаті світу з Carp Fishing 2025.
Це не просто змагання. Це виклик. Це крок у дорослий спорт. Це шанс показати, що Україна має сильних жінок — і вони не бояться бути першими.
Вона вважає, що поїздка на чемпіонат у складі збірної — це важливий крок не лише для неї, а й для всієї країни. Команда показує, що Україна — це не лише країна, яка бореться за свободу, а й країна сильних спортсменів, нових облич і гідного представництва у світі.
15 липня Юля разом із жіночою збірною вийде на міжнародну арену на озері в Італії, щоб захищати честь України на міжнародній арені.
Вона хоче, щоб молоді дівчата побачили приклад і не боялися йти за своїм серцем — навіть якщо це веде до озера з вудкою в руках.
Юля не просто ловить рибу.
Вона вірить у себе. Вірить у команду. І вірить в Україну!».
Фото из архива Юлии Яковенко.
![]() |
Gorod`ской дозор |
![]() |
Фоторепортажи и галереи |
![]() |
Видео |
![]() |
Интервью |
![]() |
Блоги |
Новости компаний | |
Сообщить новость! | |
![]() |
Погода |
![]() |
Архив новостей |