Згоден
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності та погоджуєтеся на використання файлів cookie.
Дніпро » Новини міста і регіону
Пт, 18 липня 2025
08:42

НОВИНИ МІСТА І РЕГІОНУ

Спека, суховії та ґрунтова засуха: якою була погода на Дніпропетровщині на початку червня та як вона вплинула на урожай

Спека, суховії та ґрунтова засуха: якою була погода на Дніпропетровщині на початку червня та як вона вплинула на урожай

У першій декаді червня на Дніпропетровщині переважала дуже жарка, із суховійними явищами погода. Середня декадна температура становила 22-24 градуси тепла.

Про це йдеться у Telegram-каналі регіонального центру з гідрометеорології.

В найтепліші дні температура повітря досягала по області 37 °С, в найхолодніші ночі знижувалась до 9 градусів тепла.

На початку місяця опадів на переважній території області не було, лише в окремі дні місцями на півдні, північному заході та на сході області йшли короткочасні дощі.

Середня декадна відносна вологість повітря дорівнювала 44-56%. Майже щодня скрізь по області в денні години знижувалась до 30% і нижче. Вітер був від помірного до сильного, додали синоптики.

Вплив погоди на сільське господарство

У першій декаді червня вегетація сільськогосподарських культур випереджала багаторічні строки на один-два тижні, хоча майже щодня скрізь по області максимальна температура повітря досягала 30° тепла і вище, а протягом 4-8 днів по всій території регіону спостерігалися суховійні явища.

"Вологозапаси метрового шару ґрунту на переважній території області майже під усіма сільськогосподарськими культурами залишаються незадовільними та недостатніми.

В центральних, південних та південно-західних районах вологозапаси метрового шару ґрунту знизились до 8-16% від продуктивної вологи і досягли критерію небезпечного агрометеорологічного явища — ґрунтової засухи", — сказано у дописі.

Озима пшениця перебувала у фазі молочної стиглості зерна. В озимого ріпаку тривало утворення стручків. Горох продовжував цвісти, а ярий ячмінь — колоситися. У кукурудзи з’явився сьомий листок. У соняшника тривало листкоутворення.

У яблуні, сливи та груші припинився ріст пагонів у довжину. Наприкінці декади почали збирати вишню. Стан плодових оцінюють як добрий.

Господарства області продовжували сіяти пізні теплолюбні культури, висаджувати розсаду овочевих. Погодні умови сприяли проведенню польових робіт, проте подекуди фермерам заважали рясні дощі.

Gorod.dp.ua на Facebook.

Gorod.dp.ua не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті рецензій користувачів, тому що вони виражають думку користувачів і не є редакційним матеріалом.

Gorod`ской дозор | Обговорити тему на форумах | Розмістити оглошення

Інші новини:

ЗВЕРНИТЬ УВАГУ!
Популярні*:
 за коментарями | за переглядами

* - за 7 днів | за 30 днів | Докладніше
Цифра:
19
млрд. гривень бюджет Дніпра на 2025 рік

Джерело
copyright © gorod.dp.ua
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту можливо тільки з дозволу власника.

Про проект :: Реклама на сайті